Nullkulu

Nullkulu

mis on valge kuld?

Mis on valge kuld?

Valge kuld on üks väärtuslikumaid ja haruldasi metalle maakoores. Seda leidub maakeral väga piiratud koguses muutes selle käibes oleva kullaga võrreldes palju kallimaks. Miks on valge kuld nii haruldane ja kallis? Selles artiklis uurime, miks valge kuld on nii väärtuslik ja mida selle kohta teada tuleks.

Valge kuld on tegelikult kalleim metall maailmas. Sellel on palju erinevaid funktsioone peamiselt selle elektrijuhtivuse, korrosioonivastase toime ja välimuse tõttu. Valge kuld koosneb peamiselt plaatinast, mis on üks kalleimaid metalle maailmas.

Kust tuleb valge kulda?

Enamik valget kuld leiab aset Lõuna-Aafrika Vabariigis, Venemaal ja Kanadas. Need kohad on rikkad plaatinatootjate poolest ja seepärast on turul nendes piirkondades ka kõige kallim valge kuld. Kõige rohkem plaatinat toodab Venemaa ja Komoori saarestik.

Valge kulda kasutatakse paljudes tööstusharudes. Autoosades, meditsiiniseadmetes ja elektroonikaseadmetes kasutatakse seda selle keemiliste ja füüsikaliste omaduste tõttu. Näiteks on katalüsaatorid sõidukites valmistatud valgest kullast tänu selle suurele korrosioonikindlusele.

Valge kulda leidub ka ehtena. Kuna seda ei leidu nii palju kui kuld- või hõbeehteid, on see ka stiilseks valikuks. Valge kuld tundub väga sarnane hõbedaga, kuid on selgelt eristatav. Kuna see on harvemini kasutatav, on see ka hinnalisem.

Kokkuvõte

Leidsime, et valge kuld on väga väärtuslik ja haruldane metall maailmas. Sellel on palju erinevaid rakendusi tööstuses ja ehtes ning seda saab leida peamiselt Lõuna-Aafrika Vabariigis, Venemaal ja Kanadas. Kui plaanite osta valget kulda, kaaluge hoolikalt oma valikut, kuna see võib olla väga kulukas. Valge kulla unikaalne koostis ja välimus muudab selle üheks hinnatuimaks metalliks maailmas.