Nullkulu

Nullkulu

kuidas valge pesu valgeks saada?

Kuidas valge pesu valgeks saada

Valge pesu värvimuutus võib olla väga pettumust valmistav. Õnneks on mitmeid meetodeid, mis võivad aidata valget pesu jälle säravaks muuta. Selles artiklis anname näpunäiteid selle kohta, kuidas valge pesu valgeks saada, kasutades tavalisi majapidamistarbeid.

Sool ja soodakristallid

Sool ja söögisooda on kaks tõhusat ja odavat kodust abinõu, et valge pesu jälle säravaks muuta. Enne pesemist lisage üks tass soola või söögisoodat koos pesuvahendiga pesumasinasse. See aitab eemaldada plekid ja mustuse ning muudab valge pesu valgeks ja säravaks.

Sidrunimahl

Sidrunimahl on looduslik valgendaja, mis aitab valget pesu plekkidest ja kollasusest puhastada. Lihtsalt valage pesumasina pesuvahendi peale mõned sidrunimahla korgid. Tänu oma kõrgele happesusele on sidrunimahl võimeline pesu valgendama ja lõhna lisama.

Plekieemaldusvahendid

Kasutage plekieemaldusvahendit, mis sobib valge pesu jaoks. Enne pesemist leotage plekki külma veega ja hõõruge plekk plekieemaldusvahendiga. Järgige tootja juhiseid, et vältida pesu kahjustamist.

Kuum vesi

Kuum vesi aitab eemaldada pesust mustust ja baktereid, kuid liiga kuum vesi võib valget pesu kahjustada. Veenduge, et pesutekst on märgistatud vastavalt soovitatud temperatuurile. Tavaliselt on soovitatav pesu pesta 40-60 kraadi juures, kuid järgige alati tootja juhiseid.

Plekieemaldaja

Enne pesemist võite lisada plekieemaldaja pesuvahendi juurde, et aidata eemaldada plekke. Plekieemaldajad aitavad eemaldada erinevaid plekke, sealhulgas jookideplekid, rohuplekid ja rasvaplekid.

Aktiivne hapnik

Aktiivne hapnik on plekkide eemaldamisel tõhus ning seda võib lisada pesemise ajal pesuvahendi juurde. Aktiivse hapniku kasutamisel soovitame kasutada lihtsat valgendajat, mis ei sisalda plekieemaldusvahendeid.

Valgendaja

Ärge lisage plekieemaldusvahendit, kui otsustate kasutada valgendajat. Peske pesu kõigepealt veega ja lisage seejärel valgendaja vastavalt tootja juhendile.

Kuidas vältida valge pesu heleduse kadu?

Vältida tuleks kokkupuudet plekkidega ja pesupesemisvahendite liigse kasutamisega. Ärge jätke pesu päikese käes kuivama, kuna see võib pesu pleegitada ja kahjustada kangast. Järgige alati pesu pesemisjuhiseid ja kasutage soovitatavaid pesemisviise ja temperatuure.

Kokkuvõte

Valge pesu valgeks saamine võib olla keeruline, kuid tavaliste majapidamistarbeid on palju, mis võivad seda protsessi lihtsustada. Kasutage soola, söögisoodat, sidrunimahla, plekieemaldusvahendeid, aktiivset hapnikku ja valgendajat, et pesu jälle säravaks muuta. Järgige alati tootja juhiseid ja vältige pesu kahjustamist. Tänu neile näpunäidetele saate valge pesu valgeks muuta ja pikendada pesu eluiga.