Mis On Eesti Vabariigi Seaduste Järgi Alkohoolne Jook?
Alkohol on olnud osa inimkultuurist tuhandeid aastaid. Kuid it meie aja jooksul alkoholi tarbimine on kontrolli alla võetud riiklike seaduste ja regulatsioonide kaudu. Eesti Vabariigis kehtivad ranged alkoholiseadused, mis kontrollivad ja reguleerivad alkoholi tootmist, müüki ja tarbimist.
Alkohoolsete jookide määratlemine Eestis
Eesti seadused määratlevad alkohoolseid jooke nende alkoholisisalduse järgi. Seadused loetlevad erinevad alkohoolsed joogid sisaldades veine, õllesid, destilleeritud jooke jne. Nendel jookidel on õiguslik ülempiir, peab sisaldama vähemalt 1.2% alkoholi, et neid käsitletakse alkohoolsete jookidena.
Rangemad seadused kõvemate alkohoolsete jookide jaoks
Eesti Vabariik on tuntud rangemate alkoholiseaduste poolest kui paljud teised riigid. Eesti seadused kehtestavad alkohoolse joogi jaoks vanusepiirangu. Seaduse järgi ei saa alkohoolseid jooke osta kellelgi, kes on alla 18 aasta vana. Lisaks on alkoholimüüjatel keelatud müüa alkoholi purjus isikutele, alkohoolsete jookide müük on keelatud öisel ajal ning lähiümbruses, kus on bussipeatusi.
Väga kõrged alkoholiaktsiisid
Eesti Vabariigis kehtivad ka väga kõrged alkoholiaktsiisid. Alkoholiaktsiisi suma on lisatud hinnale, mida klient peab maksma alkohoolse joogi eest. Seaduste järgi peavad müüjad ka olemas olema erilise litsentsi, et müüa alkohoolseid jooke, mõnikord, isegi teatud piirkondades.
Bonus: Lisateave tervistkahjustavate mõjude kohta
Lisaks seaduste tagamisele, on Eesti tervishoiuametnikud öelnud, et alkoholi liigne tarbimine võib olla kahjulik inimeste tervisele. Alkoholi liigne tarbimine võib kaasa tuua maksahaigusi, vähki ja muid kroonilisi terviseprobleeme.
Kokkuvõtvalt, Eestis on alkoholi tarbimine reguleeritud ja seda valitsevad ranged seadused. Alkoholi müümine ja tarbimine teatud piirkondades võib olla piiratud ning kõigile alkoholi müüjatele kehtivad erilised litsentsinõuded. Eestis on väga kõrged alkoholiaktsiisid. Need seadused on loodud selleks, et kaitsta inimeste tervist ja tagada avalik heaolu.