Nullkulu

Nullkulu

mis on eesti rahvuspuu?

Mis on Eesti Rahvuspuu?

Eesti rahvuspuid on mitmeid, kuid kui räägime Eesti Rahvuspuust, siis millest me räägime? Eesti Rahvuspuid on kultuurilises mõttes riigi sümbolid. Need on tuntud oma ilu, väärtuse ja tähenduse poolest. Kuid mis on Eesti Rahvuspuu ja miks see on nii oluline Eesti kultuurile?

Mis on Eesti Rahvuspuu?
Eesti Rahvuspuu on taimeliik, mida peetakse ametlikuks sümboliks Eesti rahvale ja kultuurile. Rahvuspuu tähistab riigi ilu ja tugevust ning on tugevalt seotud Eesti ajaloo ja kultuuriga. See kajastab Eesti rahva identiteeti ja vaimsust.

Kuidas valiti Eesti Rahvuspuu?
Eesti Rahvuspuu valiti rahvahääletuse tulemusena. Konkurss toimus kahes voorus. Esimeses voorus esitati kandidaatide nimekiri, hääletamisel osales üle 10 000 inimese. Teises voorus said valida juba 4 kaunit, tugevat ja tähenduslikku taime: tamm, kadakas, pihlakas ja kuusk.

Milline on Eesti Rahvuspuu?
Eesti Rahvuspuu on tamm. Tamm on tugev ja vastupidav puu ning seetõttu sümboliseerib see jõudu ja vastupidavust. Eesti rahvas on tugev ja vastupidav ning seetõttu võib tamm olla meie rahvuse sümbol.

Mis on tamme tähendus Eesti kultuuris?
Tamme tähendus Eesti kultuuris on väga suur. Tamm on olnud pikka aega tuntud kui väga tähtis puu, mis esindab tugevust ja vastupidavust. See on olnud kasutusel ka pühapaikadena ning tamme all on peetud erinevaid rahvakombeid. Tamm on olnud ka Eesti rahvaluules ja –muusikas tuntud juba ammustest aegadest.

Kuidas tammu kasvatada ja kus seda leida?
Tamme kasvatamine on küllaltki lihtne, kuid see võtab aega. Tamme seemnete istutamiseks tuleks valida sobiv asukoht ja looduslik kliima. Tamm ei talu põuda ega ka väga niisket mulda. Samuti on tamme kasvatamisel oluline maapinna kvaliteet. Tamme kasvab Eestis väga laialdaselt ning seda võib leida erinevates metsades ja pargides.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eesti Rahvuspuu on grupi taimeliik, mis sümboliseerib Eesti kultuuri ja rahva tugevust ja vastupidavust. Tamme tähendus Eesti kultuuris on väga oluline ja see on olnud tuntud juba pikka aega. Tamme kasvatamine nõuab sobivat kliimat ja maapinna kvaliteeti. Tamme saab leida erinevates Eesti metsades ja parkides. Eesti Rahvuspuu roll on oluline ning see on uhkuse allikaks kõigile eestlastele.