Nullkulu

Nullkulu

kuidas leevendada kõrvavalu?

Kuidas leevendada kõrvavalu

Kõrvavalu on üks ebameeldivamaid ja häirivamaid valusid, mis võivad tekitada põletikku co maolapiirkonnas. Meie kõrvu valutab tavaliselt siis, kui meie keskkõrvas on põletik või nakkus. Täiskasvanutele ja lastele võivad olla erinevad ravivõimalused, et leevendada kõrvavalu. Selles artiklis räägime erinevatest meetoditest, kuidas leevendada kõrvavalu ja kuidas neid tõhusalt kasutada.

Miks kõrvavalu tekib?

Kõrvavalu on põhjustatud tavaliselt keskkõrvapõletikust (otomükoos, külmetushaigused, sinusiit). Kõrvavalu võib esineda ka siis, kui meie kõrva sattub väliskõrva põletik või kõrvavaigu liigsest kogusest. Võime tunda ka kõrvavalu, kui meie suulae näärmed on põletikulised.

Kuidas leevendada kõrvavalu?

Kasutage kõrvas tilku

Kõrvade tilkade kasutamine on tavaline viis kõrvavalu leevendamiseks. Kõrvatilkade koostises võib leida valuvaigisteid ja antibiootikume. Tähendab, et tilgad võivad ikkagi ravida keskkõrvapõletikku. Kui teie kõrvad on kriitiliselt valusad, peate kindlasti tegema kõrvade tilgutamise valuliku teraapiaga.

Kasutage soojust

Kasutage soojust, et leevendada kõrvavalu. Soojus vähendab põletikulist turset ja parandab vereringet, mis aitab vähendada valu. Kuumutades soojenduspakiga kõrva, võite leevendada kõrvavalu ja pinget. Kuum soojenduspakend ei tohiks olla liiga kuum, et mitte kahjustada kudede ümbritsevaid alasid.

Proovige kasutada valuvaigistit

Valuvaigistid võivad kõrvavalu ajutiselt leevendada. Need ravimid töötavad kiiresti ja neil on teatud kõrvaltoimed. Paratsetamool, aspiriin, ibuprofeen ja naprokseen on kõige levinumad valuvaigistid. Kuid näiteks aspiriini ei ole soovitatav võtta lastele noorkuu eas. Teatud ravimid võivad olla sobimatud teatud inimestele, seega peate enne ravimite kasutamist võtma nõu oma arstiga.

Kasutage taimseid ravimeid

Mõned taimed võivad leevendada kõrvavalu ja vähendada põletikku. Sõrmrohi, kummel, münt ja arnika on mõned kõige tõhusamad taimed kõrvavalu vastases võitluses. Taimseid ravimeid on saadaval kuivatatud, kapslitena ja vedelike kujul, mis on suurepärane alternatiiv apteegist ostetud retseptiravimitele.

Konsulteerige arstiga

Kui kõrvavalu ei kao 24 tunni jooksul, peate külastama arsti. Arst võib soovitada diagnoosi ja ravimiravi. Tõsised keskkõrvapõletikud vajavad antibiootikume ja kirurgilist sekkumist.

Kokkuvõte

Kõrvavalu on põhjustatud tavaliselt keskkõrvapõletikust või nakkusest. On mitmeid erinevaid meetodeid, kuidas leevendada kõrvavalu, alates kõrvatilkadest ja valuvaigistitest kuni sooja ravi ja taimsete abinõudeni. Kui valu püsib, peate külastama arsti, et selgitada välja kõrvavalu põhjused. Peamine on olla oma kõrvade suhtes ettevaatlik ja kohtle oma keha õigesti, et mitte tekitada kõrvavalu.