Nullkulu

Nullkulu

mis aastal toimuvad järgmised kohalike omavalitsuste volikogude valimised?

Mis aastal toimuvad järgmised kohalike omavalitsuste volikogude valimised: Kõik, mida peate teadma

Lähenevad valimised on Eesti jaoks suur sündmus, eriti neile, kes hääletavad kohaliku omavalitsuse volikogus. Sõltuvalt teie kodukohast ja hääleõigusest on tõenäoline, et teie valikud on erinevad. Peamine küsimus on see, millal toimuvad 2022. aasta kohalike omavalitsuste volikogu valimised ja kuidas kandidaadid valituks saavad?

1. Millal toimuvad 2022. aasta kohalike omavalitsuste valimised?
Kohalike omavalitsusüksuste valimised toimuvad tavaliselt kord nelja aasta jooksul, kuid täpset kuupäeva pole veel välja kuulutatud. Tavaolukorras leiavad valimised aset oktoobrikuus, kuid tulenevalt Covid-19 pandeemia mõjust ja vajadusest uuendada regionaalreformi, mis jätab alles ainult seitse maakonda, võib kuupäev varieeruda. Mõned allikad ennustavad valimiste toimumist kevadel, suvel või isegi enne aasta lõppu.

Volikogu valimiste korraldamine
Kohaliku omavalitsuse volikogud koosnevad linnade ja valdade tippjuhtidest ning kohalike elanike esindajatest. Kõik, kes on vanemad kui 16-aastased ja kodanikud või elanikud Eestis, omavad hääletamisõigust. Kandidaadid peavad olema vanemad kui 18-aastased, olema hääleõiguslikud ja esitama nõutavad dokumendid.

Millised on valimisnimekirjad?
Kandidaadid esitavad enda nimekirja, millest valijad saavad valida oma lemmikud. Igas valimisnimekirjas saab olla kuni 79 kandidaati ja maksimaalne erakondade arv on piiratud 13-ga. Kui valija märgib oma lemmiku, annab ta oma eelistuse nii kandidaadile kui ka erakonnale. Tavaliselt võidab volikogu enamus erakondade hääletamise alusel.

Valimissüsteem
Enamikus KOV-ides (kohaliku omavalitsuse volikogudes) on kasutusel proportsionaalne valimissüsteem, mis tähendab, et kuigi valija hääletab kandidaadi poolt, määrab erakonna nimekiri, kus koht jaguneb. Seevastu on valimissüsteemi rakendamisel kahte tüüpi: ühe linnapiirkonna valimised ja ülemaakondlikud valimised. Ühe linna piirkondlikud valimised valitakse ainult asutusesisemiste rühmade hulgast ja neid juhib linna linnapea, samas kui ülemaakondlikud valimised kehtivad kogu maakonnale.

Mida tähendab koalitsioon?
Kui üks partei valimistel ei võida kohti enamuse võtmiseks, peavad kandidaadid koostööd tegema, et moodustada koalitsioon. Koalitsiooni nimetatakse liituks, mis on loodud selleks, et tagada volikogu enamus. Koalitsioonikandidaadid võivad lõpuks peaaegu alati volikogu moodustada, kui on olemas teatud ühine eesmärk.

Järeldus
Kohalike omavalitsuste valimised on olulised sündmused, eriti kuna need on lähedal. Kandidaatidel on kolm peamist eesmärki: esiteks oma programmi selge väljatoomine, teiseks paljude valijate juhtimine ja kolmandaks nende volikogu juhtimine. Sujuva valimisprotsessi tagamiseks peavad valijad ja kandidaadid olema selleks valmis süvendama oma teadmisi ja näitama oma töö tulemuslikkust. Selleks ei tohi unustada, et demokraatlikus protsessis on väga oluline, et kõik osapooled hääletaksid.