Nullkulu

Nullkulu

mis aastal loodi eesti filmi sihtasutus?

Mis aastal loodi Eesti Filmi Sihtasutus?

Eesti Filmi Sihtasutus (EFSA) loodi 1997. aastal eesmärgiga edendada Eesti filmi- ja audiovisuaalset loometööd. EFSA ülesandeks on toetada Eesti filmikunsti loojaid, arendada ja suurendada Eesti filmi rahvusvahelist mõju ning korraldada filme ja filmifestivale, sh ülemaailmset festivali PÖFF.

EFSA loomisel oli Eestis juba rahvusvaheliselt tuntud filmikunstnikke, kes soovisid Eestis filmi- ja audiovisuaalset loometööd rohkem toetada ja propageerida. Üks neist inimestest oli Jaak Lõhmus, kelle eestvedamisel loodi EFSA.

EFSA on Eesti kultuuri jaoks oluline organisatsioon. EFSA toetusel on loodud mitmeid Eesti filmikunsti tähtteoseid, millest paljud on nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud. EFSA on andnud võimaluse paljudele Eesti filmiloojatele ja režissööridele oma ideid ellu viia ning on aidanud Eestit esindada filminduses rahvusvahelisel tasandil.

EFSA ei ole aga ainult filmiloojatele ja -režissööridele mõeldud organisatsioon. Kõigil, kes tunnevad huvi Eesti filmikunsti vastu või soovivad Eesti filmi toetada, on võimalik EFSA-ga ühendust võtta ja olla osa efektiivsest filmikultuuri edendamisest Eestis.

EFSA on loonud tugeva ja jätkusuutliku aluse Eesti filmikunstnike jaoks, mis võimaldab Eestil olla tunnustatud filmiriik rahvusvahelisel tasandil. EFSA roll on väga oluline, et Eesti väärtuslikku sisu jõuaks ülemaailmsele publikule.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti Filmi Sihtasutus on Eesti filmikultuuri suurim toetaja ning oluline sünteesimootor Eesti ja rahvusvahelise filmitööstuse vahelisel alal, aidates eesti filmindusel olla edukas kogu maailmas.