Nullkulu

Nullkulu

miks magate nii kaua?

Miks magate nii kaua – põhjused magamiseks

Kas olete kunagi ärkvel kulutatud ööde tõttu päeval unine olnud? Või olete kogenud hommikul raskendatud tõusmist? Magamine on nii oluline, kuid miks magate nii kaua, et saate lõpuks tunda end viletsalt? Selles artiklis uurime põhjuseid, miks te pikalt magate, ning mida saate ette võtta, et saada hommikuti energiliseks ja väljapuhanuks.

Põhjus 1: Unetäiendus

Üks põhjus, miks inimesed magavad pikka aega, on võimalus uinuda rohkem, kui nad tegelikult vajavad. Paljud inimesed arvavad, et nad vajavad täis kaheksa tundi magamist, et end hästi tunda, kuid tegelikult võib õiglane kolmandik sellest täiesti piisav olla. Kui unetäiendus on teie probleem, proovige oma magamise rutiiniga mängida. Tõmmake sisse magamistuppa pimedamad kardinad, lülitage välja telekas ja mobiiltelefon, kui olete voodis, jooge taimeteed, nagu kummel või lavendel, ja minge voodisse varakult, et saavutada oma eesmärk ärkvel veedetud ajaga.

Põhjus 2: Unepuudus

Siiski on ka vastupidine probleem, kus inimesed magavad pikemalt, kuna nad on pikaajalise unepuuduse käes. Inimestel, kes töötavad pikki tunde, hindavad oma aega vähe ning sageli lükatakse magamine kõrvale hilisemaks ajaks. Pikema aja jooksul võib see põhjustada unepuudust, mille tagajärjel võivad tõusta stressi- ja ärevustasemed, mis võivad omakorda põhjustada mälu ja tähelepanuvõime vähenemist. Liigne uni võib põhjustada ka söögiisu suurenemist, kuna keha vajab rohkem energiat, et taastada kaotatud aega. Kui teie probleemiks on unepuudus, proovige oma päeva korraldada nii, et saaksite magada piisavalt palju öösel. Proovige eraldada oma tööaeg ja vaba aeg ning lülitage igal õhtul igasugune töö välja. Proovige enne magamaminekut kuulata rahulikku muusikat või süüdata magamistuppa lõhnaküünal.

Põhjus 3: Uneapnoe

Uneaeg võib kesta ka liiga kaua, kuna teil võib olla uneapnoe. Seda seisundit iseloomustab ajutine hingamispuudulikkus öösel, mis võib põhjustada sage äratust ja lühikesi uuemisi. See võib takistada korralikku ja sügavat und, mis võib omakorda põhjustada pikemat uneaega üldiselt. Uneaapnoe on levinud probleem, mis võib põhjustada väsimust, unustamatust ja ärrituvust. Kui pakutakse, on tähtis paluda arstilt professionaalset abi ja ravi.

Põhjus 4: Depressioon

Kui te tunnete end hommikuti äärmiselt väsinuna ja teil on keeruline voodist välja saada, võib teil olla depressioon. See seisund on seotud kehva unega ja väsimusega, samuti häirib see füüsilist tervist. Depressioon inimestel langeb emotsionaalse seisundi, une- ja isupuuduse ning keskendumisvõime languse tõttu. Kui teil on depressioon, otsige kindlasti abi spetsialisti poolt. Rääkimine kellegagi võib teie seisundit leevendada ja aidata teil leida võimalusi, kuidas tervislikuma magamise rutiini poole püüelda.

KOKKUVÕTE

Kuna me teame, et uni mängib olulist rolli tervise seisukohast, on oluline mõista, miks me pikalt magame. Kõik, mis mõjutab meie mõtet, keha ja emotsioone, võib mõjutada meie magamist. Kui magate pikka aega, uurige oma elustiili ja magamisrutiini, et tuvastada, mis võib teie unemustrit mõjutada. Kui teil on probleeme unega, kaaluge uute magamisharjumuste loomist, et parandada oma vigaseid mustreid ja säilitada palju energiat ja rõõmu.