Nullkulu

Nullkulu

miks kass aevastab?

Miks kass aevastab – põhjused, sümptomid ja ravi

Kui teie kass aevastab, võib see tähendada paljusid asju. See võib olla lihtne südamepuhang, allergia, nina või kurguinfektsioon või midagi olulisemat. Artiklis uurime kassiaevastamise põhjuseid, sümptomeid ja ravi.

Mis on kasside aevastamise põhjused?

Kassid saavad aevastada sama palju kui inimesed. Kuid kuna kassidel on väiksem hingamisteede süsteem kui inimestel, tekivad võimalikud terviseprobleemid kiiremini ja võivad olla tõsisemad. Siin on mõned tavalised kassiaevastamise põhjused.

Allergia

Kassid võivad olla allergilised paljudele asjadele, näiteks õietolm, hallitus ja tolmulestad. Allergia sümptomid võivad hõlmata aevastamist, sügelemist, hingamisprobleeme ja nohu.

Kasside nohu

Kasside nohu on nina ja kurgu infektsioon, mis võib põhjustada aevastamist. Teised sümptomid võivad hõlmata nohu, silmade eritist, isutus ja väsimust.

Ninakahjustused

Kasside ninakahjustused võivad olla põhjustatud välisest traumast, nagu kukkumine, hammustus või löök. Need traumad võivad põhjustada ninasõitude blokeerimist, õhuvoolu takistamist ja aevastamist.

Võõrkehad

Kasside ninasõõrmedesse võivad sattuda võõrkehad, näiteks tolm, rohi, juuksed või putukad. Need võivad põhjustada nina sügelemist ja aevastamist.

Viirused

Viirused, nagu kasside rinotrahheiit, võivad põhjustada aevastamist. Teised sümptomid võivad hõlmata nohu, isutus ja palavikku.

Kasside astma

Kasside astma on kopsuhaigus, mis võib põhjustada hingamisprobleeme ja aevastamist. Teised sümptomid võivad hõlmata köha, vilistavat hingamist ja isutust.

Peapõrutus

Peapõrutus võib põhjustada aevastamist, kuna see võib mõjutada kasside ninasõõrmeid ja hingamisteede süsteemi.

Need on kõige tavalisemad kassiaevastamise põhjused. Kui teie kass aevastab, peaksite selle kohta kogenud veterinaari konsultatsiooni saama.

Kasside aevastamise sümptomid

Kasside aevastamise sümptomid võivad erineda vastavalt sellele, mis selle põhjustas. Siin on mõned üldised kassiaevastamise sümptomid.

Aevastamine

Kasside aevastamine võib olla tugev või nõrk ning võib esineda üksikuid südametukseid või pikemaid seeriaid.

Silmade eritis

Kui aevastamine on põhjustatud allergiast või kasside nohust, võib kassil olla silmade eritis.

Hingamisprobleemid

Kui aevastamine on põhjustatud kopsuhaigusest, nagu kasside astma, võib kassil olla hingamisraskusi.

Isutus

Kasside nohu võib põhjustada lõhna kadu, mistõttu võib kass kaotada oma isu. See võib põhjustada kaalukaotust ja dehüdratsiooni.

Kuidas ravida kassi aevastamist?

Kassi aevastamise ravi sõltub selle põhjusest. Kui see on midagi tõsist, nagu kassi astma või peapõrutus, peate konsulteerima loomaarstiga, kes võib välja kirjutada ravimeid. Siin on mõned tavalised meetodid, mida võite proovida, kui teie kass aevastab.

Hoidke ruumi puhtana

Puhastage regulaarselt oma kodu kõiki piirkondi, kus teie kass elab. See aitab vähendada allergia tekitavate ainetega kokkupuudet.

Niisutage õhku

Niisutaja kasutamine võib aidata allergia- ja kasside nohu sümptomeid leevendada.

Ravimid

Võite proovida antihistamiine, vasokonstriktoreid või dekongestante. Need ravimid aitavad vähendada allergia ja nohu sümptomeid.

Tervislik toitumine

Kassi tervislik toitumine võib aidata parandada tema immuunsust ja võidelda haigustega.

Kui teie kassil on korduv aevastamine, peaksite konsulteerima loomaarstiga, et leida parim lahendus.

Kokkuvõte

Kasside aevastamise põhjuste ja sümptomite korral on oluline läbida veterinaari konsultatsioon. Kui aevastamisega kaasnevad muud sümptomid, nagu silmade eritis, hingamisprobleemid ja isutus, peaksite viivitamatult arsti juurde minema. Ärge kunagi andke oma kassile inimestele mõeldud ravimeid. Kassi aevastamist võib ravida, kuid ennetamine on alati parem kui ravi. Pidage oma kodu ja kassi tervena, et vältida tulevasi probleeme.