Nullkulu

Nullkulu

mida viljandis teha?

Mida Viljandis teha: leia päevaks või nädalavahetuseks uued põnevad seiklused

Kui olete kunagi mõelnud Estonia reisimisele, siis tasub kindlasti kaaluda Viljandit. See kaunis ja ajalooline linn pakub mitmeid seiklusi, mida saab avastada ühe päeva või nädalavahetuse jooksul.

Viljandi on täis ajalugu, kultuuri ja ilusat loodust, niiet vaatamisväärsuste rohkust siin kindlasti ei pea kartma. Siin on mõned ideed, mis aitavad teil leida parima võimaliku elamuse selles suurepärases linnas.

Viljandi lossimäed

Kui otsite linnas matkamisvõimalusi, siis Viljandi lossimäed on suurepärane valik. Need mäed asuvad linnasüdames ja on suurepärane koht, kust saate nautida vapustavaid vaateid linnale, järvele ning ajaloolistele ehitistele.

Lossimägedel saate uudistada ka lossiruine, mis on pärit sajandist. Lisaks võite osaleda ka Jalgsimatkade festivalil, mis on toimumas juulis, kus osalejad tulevad kaugelt, et nautida Viljandi loodust ja ajalugu.

Kultuurielamus Viljandis

Viljandi on tuntud ka oma rikkaliku kultuuripärandi poolest. Siin saate osa mitmetest festivalidest ja kontsertidest, kus teid ootavad esinejad üle kogu maailma.

Kui olete huvitatud kultuurist, siis tasub kindlasti külastada Viljandi Kultuuriakadeemiat, mis asub Viljandi lossimägedel. Kultuuriakadeemia on tuntud selle poolest, et siin õpetatakse traditsioonilisi loomekunste ning see on üks parimaid kohti, kus tutvuda Viljandi kultuuriga.

Samuti saab külastada ka Viljandi Pärimusmuusika Aida, mis on loodud tõusva tähega Eesti pärimusmuusikute toetamiseks ja nende töö edendamiseks. Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimuvad kontserdid aastaringselt ning siin saate nautida rahvapille, tantsu ja laulu.

Viljandi järve äär

Kui otsite rahulikumat kohta linnas, siis Viljandi järve äär on suurepärane valik. Järve ääres leidub palju piknikukohti ja ilusaid vaateid, kus saad nautida aega pere või sõpradega.

Järve äär on ka suurepärane koht veealuste seikluste jaoks. Saate rentida paati ja nautida päikselist päeva Viljandi järvel. Kui soovite lisada adrenaliini, siis saate proovida ka aerusurfi, jetilauda või SUP-d.

Viljandist väljaspool

Kui olete Viljandis juba kõik vaatamisväärsused läbi käinud, siis soovitame külastada läheduses asuvaid ajaloolisi linnu nagu Tartut, Pärnut või Tallinna.

Tartus saate nautida kaunilt renoveeritud Toomemäge, jõeäärseid vaateid Emajõele ja palju kohvikuid ja restorane. Pärnus on ka laiad liivarannad, kuurort spasid ja külastatavad muuseumid ning kohvikud ja restoranid. Tallinna rikkalik ajalugu, kaunid vaatamisväärsused ning tänapäevane kultuurielustik kindlasti põnevad.

Kokkuvõte

Viljandi on kindlasti üks parimaid kohti, kuhu Eestis reisida. Sellesse kaunisse linna on palju vaatamisväärsusi, ajaloolist arhitektuuri, ilusat loodust, kultuuriselu ja häid söögikohti. Olen kindel, et pärast Viljandis viibimist vaimustute selle linna ilu ja atmosfäärist. Naudi oma reisi Viljandisse – see on kindlasti elamusterohke!