Nullkulu

Nullkulu

mida teha viljandis?

Mida teha Viljandis: Kõige põnevamad tegevused linnas

Viljandi on üks Eesti vanimaid linnu, mis on tuntud oma rikkaliku ajaloo, kauni looduse ja mitmekesise kultuuripärandi poolest. Selle lummava linna külastajad saavad nautida mitmeid tegevusi ning meie arvates on nende hulgas ka need, mida kohalikud ise armastavad teha. Allpool on toodud mõned soovitused kõige põnevamate tegevuste kohta Viljandis.

Jaluta linnas ja avasta kultuuripärandit

Viljandis on rikkalik ajalugu ja see on ilmne linna kaunis arhitektuuris. Isegi kui sul ei ole ajalootundides käinud, tunned ennast siin õpetatuna lihtsalt läbi linna jalutades. Näiteks on Viljandi Loss hiljemalt 1224.aastal rajatud linnus-kindlus ning selle kõrval olevad varemed on tõeline ajalooline ime. Samuti on huvitav Vahtrepa küla, kus saab tutvuda vanade eesti majade ja käsitööga.

Naudi loodust ja käi matkamas

Viljandi on kõige paremini tuntud oma kauni looduse poolest – järved, metsad, rohelised põllud ja kollased rapsipõllud peegelduvad külastajate silmis. Viljandi järve rannas on tuntud matkarada, kus saab teha jalutuskäike või joosta. Kui sa igatsed puhkust linnaelu kära ja saginast, siis Viljandi on kindlasti õige koht. Kadriorg on ideaalne koht, kus nautida rahu ja värske õhku.

Toitu ja joo head sööki ja joogi

Kohalik toit on tõeline hitt Viljandis. Siin turul saab osta värsket toitu – puu- ja köögivilju, juustu, liha, kala ja muud head. Kui sa soovid aga end koheltseda, leiad Viljandis erinevaid baare ja restorane kus saab rahvusvahelisi roogasid maitsma. Kohalikud jagavad seda soovitust: Café Fellin on üks Viljandi parimaid ja stiilsemaid restorane. Siin on unikaalne sisekujundus ning häid roogasid võrdlevad kõik kohalikud.

Uuri rahvuslikke käsitöid ja disaini

Viljandi on rahvusliku käsitöö keskus kus saab osta skandinaavia stiilis käsitööd ning aastaringselt korraldatakse ka kohaliku käsitöölaat. Samuti on Viljandis erinevaid kultuurikeskuseid ja galeriisid, kus saab näha kohalike kunstnike töid. Kui sa aga otsid midagi erilist, siis külasta Lalla Couture Vintage Store, kus müüakse unikaalseid disainitud rõivaid.

Avastada kohalikke festivale

Viljandi on alati olnud kultuuripealinn, kus on toimunud erinevaid festivale nagu pärimusmuusika festival, hiphop festival ning viljandi pärimuslik fenomen. Need üritused on eriti kõrgelt hinnatud nii kohalike kui ka turistide seas. Lisaks saab nautida suurepäraseid kohalikke tooteid, live-muusikat ja linna piirkonna kultuuripärandit.

Käi kohalikus turul

Kindlasti pead läbi astuma Viljandi turul, kus saab osta samaasju nagu igast teisest turult- kas köögivilju, lilli, kalu või käsitööd. Kuid kohalikud soovitavad siin kindlasti kahtletud pitkad, mis on testitud paljude poolt ning väga maitsvad!

Tee kanuusõit

Viljandi on tuntud oma veeteede ja suure järve poolest. Seetõttu on kanuusõit kohaliku turismi üks tähtsamaid vaatamisväärsusi. See on unustatud ja avastamata Viljandi saladus, mis ootab, et avastada. Kui sa oled järve taha sattunud, siis peab saan ka kanuusõitu proovima.

Kokkuvõttes tuleb mainida üle kõige, et Viljandi on võrratu koht, kus rahulikult puhata. Eriliselt tasub tähele panna, et Viljandi on muutunud üheks eriti populaarseks turismi- ja matkapiirkonnaks. Aga kas sina oskad nii VIljandist veel mõnda väärt koht järjeka lisada, mis siin kirjas ei olnud? Jaga enda ideid, mida Viljandis teha teistes kommentaarides!