Nullkulu

Nullkulu

mida teha tartumaal?

Mida teha Tartumaal

Tartumaa on asustatud ilusa loodusega piirkond, kus külastajatel on võimalik nautida mitmesuguseid aktiivseid ajaveetmise võimalusi. Selles artiklis anname ülevaate mõnedest huvitavatest kohtadest ja tegevustest Tartumaal, mis võiksid teie reisi rikastada.

Alustuseks räägime Tartu linnast, mis on tuntud oma rikkaliku ajaloo, silmapaistvate arhitektuurimälestiste, muuseumide ja kohvikutega. Teeme ringkäigu läbi linna peamiste vaatamisväärsuste ning anname nõu, kuidas parimaid kogemusi saada.

Peale linna väljume sellest ning suundume kaunisse loodusesse, kus meil on võimalik minna matkama, kanuusõidule, jahile või hoopis puhata vaikses kohas koos oma perega.

Tartumaal on palju erinevaid matkaradasid, mis pakuvad erinevaid raskusastmega matkamisvõimalusi. Kauni maastiku ja ajaloo huvilised võivad minna külastama Kärevere hiiet ning jahimaja, mis on tuntud oma erakordse vaate poolest.

Kanuusõidu armastajad saavad nautida Emajõe ilusat loodust või otsida seiklusjuttudest tuntud Ahja jõest laskumist või saata ringi kaunil ellujäämis matkal looduses. Soovitame ka kindlasti tutvuda loomaaiaga!

Linnaruumis tasub külastada huvitavaid muuseume, nagu Eesti Rahva Muuseum (ERM), mis on tutvustanud Eestit läbi aastate erinevate kultuuride ning ajalooliste perioodide kaudu. Kui aga otsid natuke vähem tuntud kohti Tartumaal, võib külastada ka Ainsoo talumuuseumi, mis näitab meie vanemate igapäevaelu.

Üks võimalus vaba aja veetmiseks Tartumaal on kindlasti ka jahil käimine. Jahihuviliste jaoks on siin mitmeid võimalusi, nagu näiteks Kuremäe Jahikeskuse jahipidamine. Hanemõisa Karjamõisas saab ka lasketiiru külastada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tartumaa on koht, kus tegevusi jagub igale maitsele. Nii loodusehuvilised kui ka kultuurilise ajaloointressiga inimesed saavad siin endale sobiliku ajaveetmise võimaluse. Tartumaal on olemas ka kõik võimalused, et valmistada endale maitsev toit oma pereliikmetega koos inimeste poolt kasvatatud toiduainetest.

Loodame, et see artikkel on andnud Teile ülevaate Tartumaal olevatest huvitavatest kohtadest ja tegevustest. Oleme püüdnud kirjutada nii, et Teie huvi selle tunde kõigele siin nautida oleks suurem.