Nullkulu

Nullkulu

mida teha stockholmis?

“Mida teha Stockholmis?” – Tuntud ning ilus Rootsi pealinn on täis põnevaid tegevusi

Stockholm, mis paikneb mere ääres, on Rootsi pealinn ning üks kõige kaunimaid linnu maailmas. Stockholmil on palju kultuurilisi, arhitektuurilisi ja ajaloolisi vaatamisväärsusi, mistõttu on linn alati olnud turistide seas populaarne sihtkoht. Sellesse kaunisse linna tulekuks on teil aga vaja rohkem teavet, sest vaatamisväärsuste rohkus ning erinevad tegevused on segadusse ajavad. Seepärast oleme kogunud teie jaoks need viie parima tegevuse loetelu, mida saate Stockholmi külastamise ajal teha.

Vasa muuseum

Stockholmi kohustuslikuks külastamiskohaks on kindlasti Vasa muuseum. See muuseum räägib meile loo purjetajast “Vasast”, mis uppus oma esimesel teekonnal 1628. aastal. Vasat peeti selle aja kõige suuremaks sõjalaevaks, seega on see kahtlemata üks kõige huvitavamaid asju, mida Stockholmi reisi ajal näha. Muuseumi külastamisega saab uue ajaloolise kogemuse ning seal näeb erinevaid teavituslikke ekraane, mis räägivad teile selle uhke laeva ehitamise ja taastamise kohta. Kogu koha atmosfäär muudab külastuse eriti meeldejäävaks, kus saate oma silmaga näha maailma ainsat 17. sajandil ehitatud sõjalaeva.

Gamla Stan

Gamla Stan, mis tähendab vanalinna, on Stockholmis olev ajalooline linnaosa, mille vanimad majad ulatuvad tagasi keskajal. Odin ja nõiad, tänavamuusikud, kitsas tänavad, ilus keskkond ning huvitav lugu on asjad, mida Gamla Stan pakub. Kui olete kunstist või ajaloost huvitatud, siis on see õige koht teile. Gamla Stanis asub Stockholmi kuninglik palee, Riddarholmeni kirik ja paljud teised olulised ajaloolised hoone, mida tasub näha.

Gröna Lund

Gröna Lund, mis tähendab “roheline laguun” on Stockholmi kõige populaarsem lõbustuspark, kus on põnevaid sõite ning erinevaid kohti söömiseks. Lõbustuspark on alati täis, kuid sellest hoolimata on siin turvaline ning peresõbralik õhkkond. Vaatamata Suurele Tuumavõlule ja Taani Ahvatlusele, võiks kõige populaarsemaks atraktsiooniks siiski pidada Kärnan’i mäestikku ning Mitsiubiši Lost Gravity sõitu. Gröna Lund on ideaalne koht pereaktiviteetideks.

Södermalms matkaalad

Södermalm on Stockholmi saare keskmine piirkond, mis pakub erinevaid matkaradasid ja jalutuskäike pargis. See on ideaalne koht neile, kes armastavad loodust ning eelistavad aktiivsemaid tegevusi. Södermalmil on palju võimalusi jälgimiseks, peamiselt seetõttu, et linnas on väga vähe autosid. Kui olete loodusesõber, siis on Södermalm just teile, kuna te saate kogeda maastiku erisusi ning kuulda looduse helisid.

Östermalmi toidulaat

Östermalmi toidulaat on iga gurmaani unistus ning pakub kohalikku ja rahvusvahelist toitu väga heade hindadega. Laat asub Stockholmis Östermalmi turul ning on avatud laupäeviti hommikupoolikuti. Kohalikel on kombeks siia tulla puhkpäeviti, et korjata kokku kõik vajalik söögitegemiseks. Selles muinasjutulises kohas saate osta kvaliteetset liha, värsket kala, puuvilju, kondiitritooteid, šokolaadi ja väga erilisi kohalikke tooteid. Kui soovite katsetada klassikalise Rootsi toiduga, siis on Östermalmi toidulaat just koht, kust seda leida.

Kokkuvõtteks

Stockholm on mõnus koht, mis sobib hästi erinevate tegevuste harrastajatele, sealjuures on see kultuuri- ja ajalooline sihtkoht. Siia tasub tulla, kui tahate leida uusi kogemusi, näha ajaloolisi hooneid ning nautida rohkelt loodust ja sportimisvõimalusi. Vasa muuseum, Gamla Stan, Gröna Lund, Södermalmi matkarajad ja Östermalmi toidulaat on viis parimat tegevust, mida teie Stockholmi reisi ajal proovida võite. Nende fantastiliste paikade külastamine muudab reisi eriti meeldejäävaks ning laseb teil saada tõeliseks Stockholmi fänniks.