Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui silmad sügelevad?

Mida teha, kui silmad sügelevad

Silmaümbruse sügelemine on tüütu probleem, mis võib mõjutada meie heaolu ja igapäevaseid tegevusi. Kui silmad sügelevad, võivad need ka punetada, paisuda ning eritada rohelist lima. Sellised sümptomid viitavad tavaliselt allergiatele, bakteriaalsetele infektsioonidele või viirustele.

Allergiad on levinud sügeluse põhjused ja neid võib põhjustada tolmu, õietolmu, lemmikloomade karvad, hallitus ja muud allergeenid. Bakteriaalsed infektsioonid võivad tekkida siis, kui silmaümbruse nahk on kahjustunud, näiteks pärast silma hõõrumist või vedelikuga kokkupuutumist. Viirused võivad samuti silmaümbrust nakatada, mis võib põhjustada sügelust, ebamugavust ja põletikku.

Õnneks on palju asju, mida saate teha, et vähendada silmaümbruste sügelemist ja ebamugavusi. Siin on mõned tõhusad lahendused, mida saate kasutada.

Kasutage niisutavaid tilku

Niisutavad silmatilgad võivad aidata leevendada silmaümbruse ärritust ja kuivust, mis võib põhjustada sügelemist. Valige tilgad, mis on mõeldud kuivadele silmadele või allergilistele reaktsioonidele, ja kasutage neid vastavalt juhistele.

Vältige kriimustamist ja hõõrumist

Kuigi silmade sügelus võib olla väga ärritav, võib selle kriimustamine ja hõõrumine ainult halvendada probleemi. Need tegevused võivad ärritada nahka veelgi ja tõsta riske nakkuste tekkeks. Seega on parem vältida kriimustamist ja hõõrumist ning proovida mitte puudutada silmi üldse.

Peske käsi korralikult

Sageli on silmaümbruse sügeluse põhjuseks bakteriaalne infektsioon, mille võib saada käega silmade puudutamisest. Seega on ennetav käte pesemine äärmiselt oluline. Loputage käsi sooja vee all ja kasutage antibakteriaalset seepi, mis aitab ära hoida nakkusi.

Rakendage survepunkte

Mõnikord võib silmade sügelus olla seotud silmade liigse pingutusega. Sel juhul võib üsna tõhus olla akupressuur, mis aitab vähendada stressitaset ja parandada vereringet. Proovige leida silmaümbruse akupressuuripunktid ja masseerige neid õrnalt.

Vältige suitsetamist

Suitsetamine võib avaldada kahjulikku mõju silma tervisele. Tegelikult võib see põhjustada ebamugavusi ja ärritust silmaümbruses. Seega on soovitatav oma suitsetamisharjumused lõpetada, et vältida silmade sügelust ja muid terviseprobleeme.

Proovige looduslikke lahendusi

Lisaks ülalmainitud lahendustele, võite proovida ka looduslikke abinõusid, mis võivad aidata leevendada silmaümbruse sügelust. Näiteks võite kasutada kummeliteed, mis võib puhastada silmi ja rahustada ärritunud nahka. Samuti võib aloe vera geel olla tõhus, kuna see aitab niisutada ja parandada nahka.

Kokkuvõtteks

Kuigi silmade sügelus võib olla tüütu ja võib mõjutada igapäevaseid tegevusi, on oluline mõista selle põhjuseid ja leida tõhusaid abinõusid selle ravimiseks. Niisutavate silmatilkade kasutamine, käte pesemise hoidmine, suitsetamisest loobumine ja survepunktide rakendamine võivad aidata vähendada silmaümbruse sügelust. Samuti võite proovida looduslikke abinõusid, nagu kummelitee ja aloe vera geel, et leevendada sümptomeid. Oluline on meeles pidada, et silmade sügeluse korral on alati parem pöörduda arsti poole, et saada täpset diagnoosi ja sobivat ravi.