Nullkulu

Nullkulu

kui jalatallad sügelevad?

Kui jalatallad sügelevad – sümptomid, põhjused ja ravi

Jalatallade sügelus on üsna tavaline probleem, mis võib olla tingitud mitmest erinevast põhjusest. See võib olla tõsine häire, mis annab märku terviseprobleemidest, kuid see võib olla ka lihtsalt ärritav ja ebameeldiv sümptom. Selles artiklis räägime jalatallade sügelusest, vaatame millised on selle põhjused ja kuidas seda ravida.

Sümptomid

Jalatallade sügelus võib esineda erinevatel inimestel erineval moel, kuid reeglina tundub see suurenenud ärritus, kihelus või põletustunne. Sageli kaasneb jalatallade sügelusega ka kuiv nahk, koorimine või isegi nahapunetus. Mõnikord tundub sügelus ainult varvaste vahel, kuid mõnikord võib see levida kogu jala piirkonnas.

Põhjused

Jalatallade sügelus võib olla tingitud mitmest erinevast põhjusest, kuid siin on mõned kõige tavalisemad:

Jalgade seeninfektsioonid – Jalgade seennakkuse peamised sümptomid on sügelus ja põletustunne. Seennakkus võib mõjutada varvaste vahelist piirkonda, jalatalla või isegi küüsi.

Kuiv nahk – Kui nahk on kuiv, võib see põhjustada sügelust, eriti suvel. Kuiv nahk võib olla tingitud mitmetest erinevatest põhjustest, nagu nt poorne vedelikukadu või liigne pesemine.

Allergia – Jalgade sügelus võib olla allergilise reaktsiooni ilming. Olgu selleks siis konkreetse materjali (nt sokid) või toiduaine allergia.

Ravimite kõrvaltoimed – Mõned ravimid võivad põhjustada sügelust kogu kehas, sealhulgas jalgades.

Ravi

Jalatallade sügelus võib olla tõesti ärritav, kuid on hea teada, et enamikul juhtudel saab sellest probleemist kiiresti lahti. Siin on mõned võimalikud ravimeetodid:

Seennakkuste korral võib arst määrata spetsiaalseid kreeme, geeli, pihusid või tablette, mis aitavad ravida infektsiooni.

Kuiva naha puhul soovitavad arstid kasutada niisutavaid kreeme ja salve, mis aitavad nahka pehmendada.

Allergia korral tuleks vältida allergeeni, mis põhjustab sümptomeid. Siin aitab ka arst määrata sobiva ravi.

Ravimi kõrvaltoimete korral peaksid patsiendid vähendama ravimi annust või vahetama ravimit.

Kokkuvõte

Jalatallade sügelus võib olla tõsine sümptom, mida ei tohiks ignoreerida. Kui teie jalgade sügelus püsib, on soovitatav pöörduda arsti poole. Loodetavasti aitab see artikkel paremini mõista, mis võib põhjustada jalatallade sügelust ja kuidas seda ravida.