Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui oled haige?

“Mida teha, kui oled haige”

Teretulemast artiklisse, kus räägime, mida teha, kui oled haige. Külm või viirus jõuavad meie kõikide kehadesse ning need võivad nõrgestada meie immuunsüsteemi. Siin on mõned soovitused, mis aitavad sul haigusest üle saada.

Esimene samm on puhata. Kui oled haige, siis võta aega enda jaoks ning puhka. Keha vajab puhkust, et võidelda viiruste ja nakkustega. Kui oled liiga hõivatud tööga või ei saa puhkamiseks aega leida, siis püüa võtta mõni päev haiguslehte. Kui sa end ei puhka, võib haigus pikeneda ning põhjustada terviseprobleeme.

Teine samm on juua palju vett ja süüa tervislikult. Puhkeperioodil vajab keha rohkem vedelikku ja toitaineid, et võidelda infektsiooniga. Joo palju vett ning välti kofeiini sisaldavaid jooke, alkoholi ning suitsetamist. Kofeiin ja alkohol võivad keha ülekoormata ning mõjutada negatiivselt taastumist. Toitu tervislikult ning proovi süüa nii värskeid kui ka kergesti seeditavaid toite. Välti rasvaseid toite ja magusat, mis võivad põhjustada kõhuvalu ja ebamugavustunnet.

Kolmas samm on ravide võtmine. Kui oled haige, võib arst määrata sulle ravimid, mis aitavad leevendada sümptomeid. Näiteks, kui sul on nohu, siis võib arst määrata sulle ninasprei, mille eesmärk on ninakinnisuse leevendamine. Kui tervislik seisund halveneb või sümptomid muutuvad tõsisemaks, helista kohe oma arstile.

Neljas samm on vältida nakkuse edasikandumist teistele. Kui oled haige, siis jää koju ning välti teiste inimestega kontakti, eriti kui tegu on viiruse või nakkusega. Kui sa pead siiski minema välja, siis kanna maski ning pese käsi regulaarselt seebiga, et vältida nakkuse levikut.

Viies samm on tervisliku eluviisi juurutamine. Regulaarne treening ja tervislik toitumine aitavad immuunsüsteemi tugevdada ning võidelda haigustega. Proovi süüa tervislikult ning mõõdukalt, magada piisavalt ning treenida regulaarselt. Need tavad aitavad mitte ainult haiguste vastu võidelda, vaid parandavad ka üldist tervist.

Kokkuvõttes, kui oled haige, siis puhka palju, joo palju vett ning söö tervislikult. Võta ravimeid vajadusel ning vältida nakkuse levikut teistele. Ole tubli ning võitle haigusega aktiivselt.