Nullkulu

Nullkulu

mida teha harjumaal?

Mida teha Harjumaal

Harjumaa on Eesti suuruselt teine maakond, mis asub Eesti põhjarannikul. See on tuntud oma kaunite loodusmaastike, kultuuri- ja ajalooliste vaatamisväärsuste ning suurepäraste turismiobjektide poolest. Kui otsid mõneks päevaks vaheldust oma tavapärasest elust, võid julgelt vaadata, mida see maakond on sulle pakkuda. Selles artiklis tutvustame teile mõningaid Harjumaa kõige huvitavamaid vaatamisväärsusi ning tegevusi, mida selles maakonnas teha saab.

Harjumaa rikkalik ajalugu on jätnud maha palju huvitavaid ja silmapaistvaid ajaloolisi paiku, kus lisaks oma teadmiste täiendamisele on võimalik ka nautida kaunist ümbruskonda. Üks selline koht on Viimsi poolsaar, kus näiteks saab tutvuda Viimsi mõisa ajalooga. Mõisa peahoone on juba iseenesest ajalooline vaatamisväärsus. Külastajad saavad mõisa territooriumil jalutada ja tutvuda mõisa endises hoones asuva muuseumiga.

Harjumaa ei ole aga ainult ajalugu ja arhitektuurseid pärliteid. Siin on ka palju looduslikke vaatamisväärsusi, mis sobivad nii loodusesõpradele kui ka tundmaõppida Eesti ökosüsteemi ja seal elavaid taimi ja loomi. Harjumaal on palju kauneid matkaradasid, üks neist on näiteks Keila-Joa matkarada. See on 7 km pikkune matkarada, mis kulgeb Keila joa läheduses. Seal on kauni maastiku ja imekauni vaatega kose läheduses asuvad ka pildistamisest huvitatud külastajate lemmikobjektid. Linnuvaatlejatele on aga huvitav paik Matsalu rahvuspark, kus võib kohata paljusid haruldasi linnuliike.

Harjumaa on ka kontserdipaikade ja muude kultuuriliste sündmuste poolest tuntud. Üks selline paik on tuntud laululava, mis korraldab iga viie aasta tagant suurt laulu- ja tantsupidu. Laululava juures toimuvad muudki kontserdid üle aasta. Kui olete huvitatud teatrist, siis tasub külastada ka Endla teatrit, mis asub Rakveres.

Kui teile meeldib puhata mere ääres, siis võib Harjumaa rannik olla just see koht, kuhu minna. Seal on palju kauneid rannajoone alasid ja kohti, kus jalutada, ujuda või niisama aega veeta. Mereäärsed paigad nagu Pirita, Kakumäe, Stroomi, Paldiski, Harku jne on külastatavad.

Keila-Joa mõis, mis on nüüdseks renoveeritud. Mõisa peahoonel on 19. sajandi neo-gooti arhitektuurist inspireeritud ilme. 2011. aastal sai mõis ka uue ja väga moderne restorani, mis pakub hõrgutavaid roogasid. Siin saab lisaks mõisakompleksi külastamisele, ka mõisas ööbida ja hommikul nautida kaunist vaadet merele.

Harjumaa jõgedel saab sõita ka veesõidukitel nagu aerupaadid ja kanuud. Näiteks Kose jõel saab lähiümbruses avastada mitmeid paiku ja põnevaid konte. Ka Pärnu jõe veematkad on huvitavad ja vägagi mõnusad. Giidid on teile rõõmudeks ja seikluseks alati olemas.

Kui olete huvitatud teadmiste hankimisest, siis Harjumaal on ka mitmeid muuseume, kus saab tutvuda nii Eesti kui ka maailma ajalooga. Üks selline muuseum on balti mere rannikualade laevaehitusele spetsialiseerunud Meremuuseum, mis paikneb Tallinnas, all merelinnaku juures. Siin saab näha erinevaid laevu vanemat kuni tänapäevase ajastuni. Samuti on harjumaa juures ka ainulaadse kontseptsiooniga teemapark – Tallinna Loomaaed, mis on üks suurimaid zooparke Põhja-Euroopas.

Kui otsite häid restorane, siis Harjumaa on parim paik Eestis, kus kogeda tõelist gurmeetoitu. Siin on palju häid restorane, kus pakutakse erinevaid sööke, alates traditsioonilisest Eesti köögist kuni rahvusvaheliste maitseteni välja. Sooviksin öelda ka seda, et kohalike tootjate seened, marjad, liha ja muud toiduained on parimad.

Kokkuvõtteks on Harjumaa kindlasti üks Eesti maagilisemaid ja kaunimaid kohti, kus nautida imekaunist loodust, maitsvat toitu ning kultuuri- ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Harjumaa pakub midagi igale maitsele: ajalugu, kultuuri, loodust ja tegevusi kogu perele. Pole paremat aega külastada Harjumaa kui nüüd, nautida ilusat suveõhtut, jalutada mere ääres, matkata rohelistel teedel,elada elu nagu Taani kroonprints Frederik Eestis ja maitsta kohalikku toitu!