Nullkulu

Nullkulu

mida tähendavad eesti lipu värvid?

“Mida tähendavad Eesti lipu värvid?”

Eesti lipp on sinimustvalge. See on üks maailma vanimaid riigilippe ja seda peetakse Eesti riikluse sümboliks. Eesti lipu värvide tähendus on kõikjal tuntud ning lisaks ajaloolisele tähendusele kajastab ruumi värvus ka Eesti loodust ja kultuuri.

Sinine värv sümboliseerib ilmselt vett, taevasinist taevast ja kui me läheme sügavamale selle värvuse tähendusse, siis ka usaldusväärsust, lojaalsust ja ustavust. See kujutab endast ka rahu, stabiilsust ja harmooniat. Eestis, nagu ka paljudes teistes riikides, on sinine värv seotud taevalaotusega ja seega ka eesmärkide ja ideedega, mis pürgivad õnne, tarkuse ja vaimse heaolu poole.

Must värv sümboliseerib maad, mäed ja tugevust. See on ka surma seotud värv ja aitab kaasa mõtetes ja usalduses. Eesti rahvapärased uskumused seavad selle värvuse kokku ka kurjuse ja vaenlasega, võideldes selle vastu kõigil tasanditel. Must värv tähendab ka salapära ja üksindust. Eesti rahvakultuur on täis tuhatuid pimeduse ja okultismi lugusid, näiteks Mustlase legend, mis räägib mustlasest, kes suri ära ja naasis vaimuna.

Valge värv on puhtuse, aususe ja õigsuse sümbol. See tähistab selle kõrval kaegu ülemvõimu ja sooja valguse võitlust külma ning pimeduse üle. See on üks Eesti looduse ilusamaid värvivarjundeid, mida saab näha talvel lume ja jää katte all. See muudab meid tugevaks ja annab suurema usalduse endasse.

Eesti lipp on seega sümbol, mis kajastab rahva väärtusi ja ideaale. See väljendab Eesti rahva tugevust, ühtsust ja usaldusväärsust nii maal kui ka merel, võideldes igal tasandil surma ja vaenlaste vastu. Eesti lipp on tähtis sümbol, mis peegeldab meie minevikku ja tähendust, ning on ka tulevaste põlvkondade jaoks märgiks ja järjeks.

Kokkuvõttes sümboliseerib Eesti lipp sinist taevast, musta maa, mägede ja tugevuse, ning valget puhtust ja ausust. Need värvused väljendavad eesti rahva kultuurilisi eesmärke ja ideaale, aga ka nende püüdlust meie maailmas õiguse ja õigluse poole. Eesti lipp on rahva kehtestatud sümbol, mis annab tähenduse igale Eesti kodanikule ja millel on rahvusvaheline tähendus, kajastades Eesti väärtusi ja identiteeti.