Nullkulu

Nullkulu

mida süüa kõhulahtisuse korral?

Mida süüa kõhulahtisuse korral

Kõhulahtisus on seedetrakti häire, mis põhjustab suurenenud roojamist. Kõhulahtisus on tavaliselt tingitud seedetrakti infektsioonist, allergilisest reaktsioonist või stressist. Seedetrakti probleemide korral on oluline valida õige toit, sest paljud toidud võivad muuta kõhulahtisuse seisundit halvemaks. Siin on mõned parimad toidud, mida süüa kõhulahtisuse korral:

Keedetud riis
Keedetud riis on suurepärane toit seedetrakti probleemide korral, sest see on kergesti seeditav ja pakub kehale vajalikke süsivesikuid ja kiudaineid. Samuti võib see aidata reguleerida seedimist ja vähendada kõhulahtisuse kestust.

Aurutatud köögiviljad
Aurutatud köögiviljad on kergesti seeditavad ja pakuvad kehale vajalikke vitamiine, mineraale ja kiudaineid. Kuna toiduvalmistamisel ei kasutata rasvu, on see seedetraktile kergesti seeditav.

Keedetud kartul
Keedetud kartul on sobiv toit kõhulahtisuse korral, kuna see on rikkalikult süsivesikuid, kiudaineid ja vitamiine. Kartulit saab serveerida erinevate köögiviljade või lihaga, kui seda on kerge seedida.

Soola-, suhkur- ja rasvatud kanapuljong
Kanapuljong võib olla kasulik toit seedetrakti probleemide korral, kuna see sisaldab vajalikke toitaineid, nagu näiteks valke ja vitamiine, ning on kerge seedida. Sellegipoolest tuleks vältida rasva, soola ja tärkliserikkaid toite.

Kuivatatud puuviljad
Kuivatatud puuviljad, nagu näiteks kuivatatud ploomid, rosinad ja aprikoosid, aitavad võidelda seedetrakti probleemide vastu, sest nad sisaldavad palju kiudaineid ja teisi vajalikke toitaineid. Need on samuti kergesti seeditavad ja võivad aidata reguleerida seedimist.

Toidud, mis sisaldavad probiootikume
Probiootiliste bakterite tarbimine võib aidata taastada seedetrakti tervist, seega on soovitav tarbida probiootikume sisaldavaid toite, nagu näiteks jogurtit, keefirit ning muid fermenteeritud piimatooteid.

Toidud, mis sisaldavad tervislikke rasvu
Tervislikud rasvad, nagu näiteks avokaado, kala ja pähklid, võivad aidata taastada seedetrakti tervist, sest nad sisaldavad Omega-3 rasvhappeid, mis on seedetrakti tervise jaoks olulised. Kõhulahtisus võib tekkida rasva liigse tarbimise tõttu, seega tuleks rasvarikaste toitude tarbimist vältida.

Järeldus
Kõhulahtisuse korral on oluline valida õige toit, et leevendada seedetrakti probleemide sümptomeid. Söömine on parim viis keha taastamiseks pärast haigust ning õiged toidud võivad võidelda kõhulahtisuse sümptomite vastu. Tervisliku toidu valimine aitab samaaegselt ka ennetada seedetrakti probleeme ja aidata tervislikku seedimist.