Nullkulu

Nullkulu

mida säilitatakse eesti vabaõhumuuseumis?

Mida säilitatakse Eesti Vabaõhumuuseumis

Eesti Vabaõhumuuseum on üks populaarsemaid turismiatraktsioone Eestis. See on koht, kus saate lähemalt uurida Eesti ajalugu ja kultuuri. Muuseumi teadus- ja arendusosakond on kogunud palju huvitavaid esemeid erinevatelt ajastutelt ja piirkondadest üle Eesti. Selles artiklis käsitleme Eesti Vabaõhumuuseumi kogusid.

Eesti Vabaõhumuuseumis säilitatakse erinevaid kogusid, alates ajaloolistest majapidamistest kuni kultuurielementide ja esivanemate pärandini. Siin on mõned peamised kogud, mida Eesti Vabaõhumuuseumis hoitakse.

Ajaloolised majapidamised

Eesti Vabaõhumuuseumis on säilinud umbes 60 erinevat ajaloolist majapidamist, millest igaüks esindab erinevat Eesti piirkonda ja ajastut. Need majapidamised annavad koos kogutud esemete ja rõivastega suurepärase ülevaate sellest, kuidas Eesti rahvas elas ajaloolise ajastu igapäevaelus.

Talutehnika

Eesti Vabaõhumuuseumis on ka kogu talutehnikat. Siin on kokku üle 1500 erineva talutehnika eseme, näiteks põllumajandusmasinad, traktorid ja erinevad tööriistad. Need võimaldavad külastajatel uudistada, kuidas põllumajandus Eestis üle aastate muutunud on.

Käsitöökogu

Eesti Vabaõhumuuseumis on huvitav käsitöökogu. Käsitöö on olnud Eesti inimeste igapäevase elu lahutamatu osa, seega on siia kogutud sajad käsitööesemed. Valik sisaldab rukkiliste, tikitud linade, kudumite, puidutööde ja nahkesemete erinevaid esemeid.

Kultuurikogu

Eesti Vabaõhumuuseumis on kogutud palju huvitavat ka kultuuri ja kunsti alalt. Siin on säilitatud umbes 15 000 Eesti kunsti- ja kultuuriteemalist eset. Nagu eespool mainitud, annab see külastajatele head näpunäited erinevate Eesti kultuuride vaheliste erinevuste ja sarnasuste kohta.

Vanaaja kogu

Eesti Vabaõhumuuseumis on samuti kogu vanu esemeid. Need sisaldavad arheoloogilisi leiukarpe, mündikogu jne, mis annavad meile parema ülevaate ajaloost.

Kokkuvõte

Eesti Vabaõhumuuseumi kollektsioonid on erinevad ja mahukad. Need annavad külastajatele võimaluse lähemalt uurida Eesti ajalugu ja kultuuri. Muuseumi hoolealused esemed sisaldavad talutehnikat, käsitöökogu, kultuurikogu, ajaloolisi majapidamisi ja vanu esemeid. Eelkõige on vaja märkida, et külastajad leiavad siin kõike huvitavat, mis võimaldab neil saada veelgi parema ettekujutuse Eesti pärandist.