Mida peab oskama 2-kuune laps?
Värske lapsevanema peamine mure on sageli see, kas nende väike imik areneb korralikult ning kas nad oskavad lapsele piisavalt pakkuda, mida ta vajab. Selles artiklis räägime lähemalt sellest, mida peaks 2-kuune laps oskama ning kuidas teda toetada tema arengus.
Mida peaks 2-kuune laps oskama?
Füüsilised oskused
2-kuune laps on jõudnud oma arengusse sellisesse faasi, kus ta õpib üldjuhul oma keha ja jäsemeid kontrollima. Oluline on aidata lapsel seda oskust arendada, pakkudes talle võimalusi oma keha arendamiseks.
Tõstma pead
2-kuune laps peaks olema võimeline oma pead ajutiselt tõstma, kui teda kõhuli asendisse panna.
Tugedega istumine
2-kuusele lapsele meeldib oma kätega katsuda ja haarata, mis tähendab, et saate teda aidata tema arengus, toetudes seljatoele või tugede peale, et ta saaks istuda, ilma et ta kukub.
Jalgade tõstmine
Teine oluline oskus, mida laps 2 kuu vanuselt õpib, on jalgade tõstmine. See oskus aitab kaasa lapse arengule ja koordineerimisele.
Sotsiaalsed oskused
Sotsiaalsete oskuste arendamine on oluline, et lapsel oleks hiljem lihtsam suhelda ja suhteid luua.
Emotsioonide tajumine
2-kuusele lapsele on oluline, et teda toetatakse emotsioonide tajumisel. Saate aidata teda näiteks näoilmete ja hääletooni muutustega.
Silmside loomine
Silmside loomine on oluline oskus lapse arengus. Teine 2-kuuse lapsega silmade kokkupuute kogemine on võtmetähtsusega kasvava lapse aju jaoks.
Kõne arendamine
Kõne arendamine on oluline värske lapsevanema teema ning 2-kuune laps õpib just selle kuu vanuselt palju uusi oskusi.
Imemine ja neelamine
2-kuuselt õpib laps imema ja neelama. See oskus on oluline toituda ning tagada lapsele vajalik toitainete saamine.
Hääle arendamine
Lapse suhtlemisoskus hakkab arenema alates 2 kuu vanusest. Võite aidata oma väikest last arendada tema häälitsusi, suheldes temaga palju.
Keele arendamine
Laps õpib 2-kuuselt nii oma keelega manipuleerima kui ka vokaale ja konsonante õppima.
Meeleline areng
Meeleline areng on üks olulisemaid valdkondi, milles 2-kuune laps areneb.
Kuulmine
2-kuuselt mõistab laps paremini helide allikaid. Saate teda aidata, rääkides temaga palju.
Nägemine
2-kuuse lapse silmad on valgusele tundlikud ja nad hakkavad paremini nägema. Tugevate värvide ja must-valge kontrasti pakkumine aitab edasi arendada tema visuaalset taju.
Tunnetus
2-kuused lapsed kasutavad oma käsi sagedamini ning proovivad erinevaid materjale ja tekstuure oma nahal.
Kuidas toetada lapse arengut?
Kiitus
Kiitus lapse arengus on oluline motiveerimine. Võite teda tänada uute asjade õppimise ja teadmiste vastuvõtmise eest.
Interaktsioon
Teie vastsündinu vajab interaktsiooni ja suhtlemist. Kasutage mängulisi meetodeid, et ta areneks edasi nii füüsiliselt kui ka intellektuaalselt.
Tugitegevus
Tugitegevused aitavad lapse arengut nii füüsiliselt kui ka sotsiaalselt toetada. Pange oma laps turvaliselt kõhuli ja julgustage teda oma pead tõstma, või kasutage erinevaid esemeid naudiva tegelikkuse loomiseks.
Nutmine
On täiesti normaalne, kui laps nutab. Selle asemel, et nuttu ignoreerida, võiksite õppida lapse nuttu ära tundma. Lapsel on alati põhjus, miks ta nutab.
Kokkuvõte:
Lapse areng on suur väljakutse, mis nõuab vanematelt palju panustamist ja kannatlikkust. Siiski võib see olla ka kõige rahuldustpakkuvam, kui näete, kuidas teie laps iga päevaga kasvab ja areneb. 2-kuuse lapse areng võib seemne intensiivne, kuid see on aeg, mil ta õpib palju põhilisi oskusi, mis on tema arengus väga olulised. Toetage lapse arengut, andes talle vajalikke viljelemist takistusi ning jättes temaga piisavalt mänguaega. Oma lapse arendamine on kumulatiivne protsess, mis nõuab jätkuvat pühendumust ja kannatlikkust, kuid paari aasta pärast võite näha oma vaeva viljadest.