Nullkulu

Nullkulu

mida panna vabariigi aastapäeva lauale?

Mida Panna Vabariigi Aastapäeva Lauale

Vabariigi aastapäev on taasiseseisvunud Eesti üks tähtsamaid ja pidulikumaid päevi. Sel päeval leiavad paljud inimesed üles selle pidulikuma külje ning kutsuvad lähedased ja sõbrad kokku, et au anda Eesti Vabariigi sünnipäevale. Meie roll on nõu anda, mida panna vabariigi aastapäeva lauale. Siin on mõned meie soovitused!

Esimene samm: Võta ette klassika

Esimene idee meie enda vabariigi aastapäeva lauale on klassikalised eestimaised toidud. Need on kindlad valikud, mis pakuvad igasugusele seltskonnale naudingut. Tavalised road nagu suitsusaalat, verivorst, hapukapsad, kartulipuder ja kõrvitsapirukas on kindlad ja tuntud valikud.

Kõrvale võiks serveerida ka rukkileiba, mis kõige enam eesti kultuuri ja kööki esindab. Klassikaline valik võib sisaldada ka erinevaid maiustusi nagu kohupiimakook, kringel, või kohukesed, et lisada magusat nooti lauale. Juua soovitame võtta ette ka klassika ning pakkuda lauale Vana Tallinna likööri ja õlut.

Teine samm: Tervislikud Variandid

Kui soovite oma laudadesse tuua midagi kaasaegsemat ja tervislikumat, siis miks mitte proovida vegan või taimetoidu maailmast inspiratsiooni ammutada? Vegani ja taimetoidu sisse on üha enam leidnud kohapealsete köögiviljade ja marjade kasutamist. Sellised road on sageli tervislikud, samas kui puhtad toiduained võivad viia selle tervislikkuse taseme väljapoole mastaape.

Näiteks Eesti juurviljad, nagu hapukapsad, kapsad, kaalikad või porgandid, sobivad hästi ka vegan menüüsse. Proovige ka erinevaid marju ja külmutatud puuvilju, mis tulevad ka kaunilt välja. Neist saab valmistada ka kõige külgetõmbavamaid magustoitusi. Kui olete toidutoitude valiku valinud, võite soovi korral ka joogimenüüsse vegan menüüst ideid ammutada.

Kolmas samm: Meie innovaatilised ideed

Lõpuks, tahame teile välja pakkuda ka mõned meie enda innovaatilised ideed, mis lisavad teie Vabariigi aastapäeva lauale uutmooda elemente ja hea maitse. Näiteks võiksite pakkuda oma külalistele pisikesesse alkoholitopsi Vana Tallinnaga marineeritud kõrvenõgest. Tegemist on üllatava maitseelamusega, mis ei ole liiga kangendatud.

Teiseks võite serveerida valge juustu, pipra ja mooruspuuga ning lisada sinna tüümianilehte. See on Piltnikoni röstitud valge juust, mis on Eesti toidumaailmas omaks võetud kui kuulus ja innovaatiline idee.

Lõpetuseks: Mantra

Loodame, et meie nõuanded aitavad teil luua suurepärast paljudele meeldivat Vabariigi aastapäeva. Pea meeles, et on oluline mitte ainult valmistada maitsvat ja rikkalikku rooga, vaid ka kaunistada lauda vastavalt kaunilt. Värsked lilled, ilusad linad ja isegi ilusad taldrikud võivad muuta teie Vabariigi aastapäeva laua ainulaadseks. Kõige olulisem asi on anda pidupäevale au ja austust. Head Vabariigi aastapäeva!