Nullkulu

Nullkulu

kus toimub vabariigi aastapäeva paraad 2018?

Kus toimub vabariigi aastapäeva paraad 2018?

Eesti Vabariigi aastapäev on rahvuspüha, mis tähistab vabaduse väljakuulutamist. See on üks tähtsamaid sündmusi aastas, mida tähistatakse kogu riigis erinevate ürituste ja paraadidega. Üks selline suursündmus on paraad, kus Eesti kaitseväe ja politsei- ning piirivalveameti üksused näitavad oma võimekust ja jõudu.

2018. aasta paraad toimub Tallinna kesklinnas, Vabaduse väljakul. Paraad algab 24. veebruari hommikul kell 12.00 ja kestab ligikaudu kolm tundi. See on pidulik sündmus, kus osaleb kaitseväe ja politsei- ning piirivalveameti sõidukid ja üksused. Samuti võib paraadi ajal näha muusikuid ja tantsijaid, kes esinevad spetsiaalselt selle sündmuse puhul loodud programmiga.

Paraadil osalevad kõik Eesti kaitseväe üksused, sealhulgas maavägi, merevägi ja õhuvägi. Samuti on kutsutud osalema ka politsei- ja piirivalveamet. Paraadil võib näha erinevaid sõidukeid ja relvastust, mida kasutatakse riigi kaitsmiseks.

Paraadi üheks kõige oodatumaks osaks on kaitseväe raudristi kavaleride defileerimine. See on elav sümbol kaitseväe kangelastele ja nende panusele riigi kaitsmisel. Samuti võib näha paraadil naisteõppurite auväärset paela, mis sümboliseerib naiste panust kaitseväkke.

Paraadile on oodatud kõik Eesti patrioodid ja külalised, kes soovivad näha, kuidas Eesti sõjavägi demonstreerib oma võimekust. Vabaduse väljakule saab kohale tulla ühistranspordiga või jalgsi. Saabujaid juhatavad kohale spetsiaalsed liiklusmärgid ja politseinikud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et 2018. aasta vabariigi aastapäeva paraad on üks tähtsamaid pidustusi, mida tähistatakse üle Eesti. Selle sündmuse eesmärk on demonstreerida Eesti kaitsevõimekust ja tugevust ning samuti mälestada neid, kes on oma elu ohverdanud Eesti ja selle rahva kaitsmise eest. Kõik on oodatud sellele pidulikule sündmusele, et omalt poolt au anda Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale.