Nullkulu

Nullkulu

mida panna laste sünnipäevalauale?

Mida panna laste sünnipäevalauale

Kui plaanite laste sünnipäeva, siis peate teadma, mida panna sünnipäevalauale, et lastele meeldiks ja nad saaksid lõbusalt aega veeta. Sünnipäevalaua planeerimine võib olla paras väljakutse, sest peate leidma tasakaalu toidu ja magusate suupistete vahel ning arvestama laste erinevate toitumisvajadustega. Selles artiklis anname teile juhised selle kohta, mida panna laste sünnipäevalauale.

Tee nimekiri

Enne kui hakkate sünnipäevalauda planeerima, tehke nimekiri toitudest, mida soovite pakkuda. Küsige kaasatuvatelt lapsevanematelt, kas on mingeid toidupiiranguid, ja arvestage ka laste vanusega.

Põhitoit

Põhitoitu valmistage vastavalt laste eelistustele, sest lapsed ei pruugi olla nii nõudlikud nagu täiskasvanud. Võite näiteks teha lihtsat pastarooga või pitsat, mis maitseb lastele kindlasti hästi. Samuti võite teha väikesed saiad, mida lapsed saavad ise kaunistada. Samuti sobib hästi ka kartulisalat lõigatud vorsti ja kurgiga.

Puuviljad

Puuviljad on heaks lisandiks sünnipäevalauale ja need sobivad nii magustoiduks kui ka tervislikuks suupisteks. Võite kasutada erinevaid puuvilju nagu arbuus, viinamarjad, apelsinid, õunad, pirnid, banaanid jne. Soovitav on puuvilju hoida külmkapis, kuni lapsed on valmis neid sööma.

Magustoit

Magustoidud on lastele tihti sünnipäevadel peamine eesmärk. Seepärast tuleks pidada lugu ka nendest, kes eelistavad tervislikke suupisteid ja neile, kes eelistavad erinevaid maiustusi. Heaks valikuks on puuviljasalatiga ja banaanikook koos kohupiimaga. Magusateks suupisteteks sobivad hästi erinevad kommikarbid ja šokolaadid. Kooke, mille sisse muud maiustused ka peita annab, sobib ka hästi.

Juua

Laste sünnipäevalauale jääb sageli purgi- või karbid kraami, mida jääb üle ja mida vaikselt napsamiseks võib võtta. Oluline on seega, et lastel oleks võimalikult palju juua saadaval, et hoida neid niivõrd palju värvilisest jahutusjoogist eemal.

Lisandid

Lisanditeks võiksite valmistada näiteks popkorni või erinevaid väikseid kapsakesi. Oluline on aga ka see, et erinevate suupistete vahele jääksid ka tervislikud suupisted.

Tervislikud söögid

Sageli on laste sünnipäevadel liiga palju suhkrut ja seda on hea tasakaalustada kas köögiviljadega – porganditaskud, redised, paprikad. Samas on olemas ka tervislikud maiused, nagu näiteks puuviljasalat, jogurtipürees einest ega ventilaatori juures tarbides on tervislikum.

Jäätis ja popsiklid

Jäätmiseks sobivad ideaalselt popsiklid ja erinevad jäätised. Kindlasti peaks proovima ka erinevaid käsitööjäätiseid ning vahukoorega kattuvat koogijäätist.

Kokkuvõttes tasub mõelda, missuguseid sööke lapsed söövad ja kuidas neid koolitada, et sünnipäeva söögid oleksid tõeliseks kingituseks, mille järgi tuleks minna ka tulevaste sünnipäevade korraldamisel. Samuti meeldivad lastele kaunilt kujundatud ja eriti värvilised suupisted, nii et see on oluline kriteerium, mida meeles pidada, kui mõelda laste sünnipäevalaua koostisele.