Nullkulu

Nullkulu

mida panna herilase hammustuse peale?

“Mida panna herilase hammustuse peale” : Kuidas leida leevendust hammustuste ja nõelamiste korral

Hammustused ja nõelamised on ebameeldivad kogemused, mida me püüame oma igapäevaelust eemale hoida. Paraku puutume me nendega sageli kokku, kas siis kodus, looduses matkates, sporti tehes või mängides lastega. Kui tavaliselt on tegemist väikeste vigastustega, siis herilase hammustus võib olla tõsine ja ohtlik. Tuntuimad sümptomid, mis kaasnevad herilase hammustusega, on naha turse, sügelus ja valu või põletustunne. Selliste sümptomitega võib võitlemine olla ahvatlev, kuid tuleb meeles pidada, et paljud kodused abivahendid on tegelikult ebaefektiivsed ja võivad haiguskolde juhtumi halvendada. Seega, selles artiklis anname teile teada, mida tuleb herilase hammustuse korral teha ja kuidas leida leevendust.

Kuidas herilane hammustab?

Herilased on putukad, kes eelistavad teiste putukatele, eriti mesilastele, rünnata. Herilaste nõelamine on valus ja mõjutab enamasti väiksemaid kehaosi, näiteks käsi või jalg. Hammustuskohale tekib kohe turse ja punetus. Herilase hambaisse jäämine on väikese tõenäosusega, sest nad hammustavad ja siis lendavad minema.

Kuidas hammustuskohale esmaabi anda?

Kui olete saanud herilase hammustuse, on kõige olulisem rahulikuks jääda. Hammustuskohale tuleb külma veega pesta ja seejärel seada hammustuskoha peale kannatanu lõug. Kui hammustuspaik on põletikuline, on soovitav tarvitada valuvaigisteid (nt ibuprofeeni või paratsetamooli). Kui teil on hammustuse järgselt tekkinud allergiline reaktsioon, peab tegema antihistamiine või adrenaliini süstid. Kui herilaste nõelamine põhjustas astmaatilise seisundi, on vaja võtta inhalante. Allergiliste reaktsioonide korral on soovitatav pöörduda arsti poole.

Levinud ravimite loetelu

Järgnev on nimekiri ravimitest, mis võiks hammustuskohal kasulikud olla:

Külm pilliroo tekstuur: pilliroog sisaldab tanniine, mis kokku kipuvad hammustuskoha tursete ja paistetustega.

Aaloe mahl: aaloe lehed leevendavad naha ärritust, parandavad vigastunud koe, niisutavad nahka ja annavad loodusliku kaitse.

Alkohol: alkoholi ja etüülide kasutamine aitab tursete ja põletiku korral vähendada negatiivset mõju.

Vesinikperoksiidi lahendus: herilase nõelamise tekitatud haava desinfitseerimiseks kasutatakse tavaliselt vesinikperoksiidi lahust.

Soolalahus: pehmendab nahka, aitab põletikulisi piirkondi puhastada ja hävitab baktereid.

Calamine kreem: antihistamiinikumi tähenduses kasutatav kreem, mida kasutatakse nahaärrituste korral.

Järeldus

Kui saite herilase hammustuse, ei tohiks te paanikasse sattuda, vaid võtke aega, et seda käidelda. Enne kirurgilist ravi on soovitatav kasutada koduseid abivahendeid, mis aitavad leida kiiret leevendust. Kuid meeles tuleb pidada, et kui teil on allergiline reaktsioon, peate kohe pöörduma arsti poole. Võtke ravimeid ettevaatlikult ja järgige juhiseid. Kui sümptomid ei kao, pöörduge kindlasti arsti poole!