Nullkulu

Nullkulu

mis aitab herilase nõelamise vastu?

Mis Aitab Herilase Nõelamise Vastu?

Herilased on maailmas levinud putukad, mida sageli leidub linnades, parkides, ja metsades. Kuigi mitte kõik herilased ei ole agressiivsed, võib nende nõelamine põhjustada tugevat valu ja tõsisemaid reaktsioone, eriti neile, kes on allergilised. Siiski on olemas palju erinevaid looduslikke võimalusi, kuidas leevendada herilase nõelamisest tingitud valu ja põletikku, seega käesoleva artikli jooksul jagame teiega mitmeid praktilisi nõuandeid, kuidas seda teha.

Miks Herilase Nõelamine Võib Olla Ohtlik?

Enne kui räägime võimalikest nõuannetest herilase nõelamise leevendamiseks, räägime sellest, miks herilase nõelamine võib olla ohtlik. Kui herilane nõelab, süstib ta nõelaga mürki nahka. Herilase mürgil on valdavalt kolm peamist mõju: valu, turse ja põletikuline reaktsioon. Need sümptomid võivad kesta vaid mõni tund, kuid mõnel juhul võivad need kesta kauem, kui inimesel on allergia herilasemürgi suhtes.

Kui inimene on allergiline, võib herilase nõelamine olla ohtlikum ja õnnetul juhul võib tekkida anafülaktiline šokk, mis võib olla surmav. Seetõttu peaks igaüks, kellel on teadaolevalt tugev allergiline reaktsioon, kandma endaga kaasas adrenaliini süsti, et vajadusel selle kasutada.

Mida Teada Herilase Nõelamise Kohta?

Herilaste ängistus ja suhteliselt ohutu kooselu seisnevad suures osas selles, et nad tagasitõmbumise korral teevad seda kohe. Kuid kui nad ise tunnevad end ohustatuna võivad nad rünnata. Enamik herilasi on välja kujunenud sotsiaalsed putukad, kes elavad mesilasperedena. Sellest tulenevalt on nad inimeste peamiseks ohuallikaks alles siis, kui nad tajuvad ohuallikat, mida nad ründavad.

Herilased on tuntud oma valvsuse ja territoriaalsuse poolest, mistõttu võivad nad rünnata pea ilma igasuguse põhjuseta katet, riietust, autot, või prügikasti, mille nad on oma territooriumiks pidanud. Kui inimene satub herilaste territooriumile või kuidagi herilasi provotseerib, võivad herilased muutuda agressiivseks ja rünnata.

Kuid millised on mõned looduslikud lahendused, kuidas herilase nõelamisest tingitud valu ja põletikku vähendada?

Looduslikud lahendused

Jääpakk

Jää on alati loomulik viis paistetuse ja valu leevendamiseks. Tugev kott, mis sisaldab jäätükke, või külmkompress võib aidata herilase nõelamisest põhjustatud turset leevendada. See võib samuti aidata vähendada valu.

Meejäätmed

Mesi on tuntud oma antibakteriaalsete ja põletikuvastaste omaduste poolest. Sellepärast võib mee olemasolu nõelatud piirkonnas vähendada turset ja põletikku. Kandke meejäätmeid kindlas kohas nii kaua, kuni see annab leevendust.

Sibul

Üks uuring näitab, et sibulapihitsemaalsed antibiootikumid võivad leevendada valu ja põletikku, mida põhjustab herilase nõelamine. Tükeldage sibul peeneks ja kandke seda koheselt asukohale. Kui esimest korda kasutatakse, tundub see ebameeldiv, kuid selle loodusliku ravimi eelised kaaluvad selle miinuseid.

Hambapasta

Hambapasta on üks lihtsamaid ja kättesaadavamaid viise herilase nõelamisest põhjustatud valu vähendamiseks. Kandke hambapastat kohale, kus on herilase nõel. Ärge kandke hambapastat avatud haavale või naha lõikele, kuna see võib põhjustada täiendavat ärritust.

Lavendliõli

Lavendel on tuntud oma rahustavate omaduste poolest, mistõttu võib see aidata herilase nõelamisest põhjustatud stressi vähendada. Lisage vaid mõni tilk lavendliõli kuumale veega, et saada rahustav jook. Võite ka segada lavendliõli kookosõliga ja kandes seda otse nõelatud kohale, et leevendada valu ja turset.

Õunasiidri äädikas

Õunasiidri äädikas võib aidata vähendada herilase nõelamisest tingitud sügelust ja leevendada turset. Kandke õunasiidri äädikat nõelatud kohale niisketesse salvrätikutesse või vatitupsudesse ja kandke tihedale piirkonnale mõneks minutiks.

Järeldus

Herilane võib olla varem või hiljem tüütu ja valus külaline. Kuid nüüd olete teadlik nendest looduslikest abinõudest, mis võivad valu ja turset leevendada. Kuid alati on oluline meeles pidada, et enne herilaste või herilaspesade läheduses liikumist tuleb olla ettevaatlik ning kanda pikkade varrukatega riideid ja pükse, et vähendada herilase nõelamisest tekkivaid riske. Kui te olete allergiline herilasemürkile, võtke kiiresti ühendust meditsiinikabinetiga, kuna see võib olla eluohtlik seisund.