Nullkulu

Nullkulu

mida teha vaablase hammustuse korral?

Mida Teha Vabalse Hammustuse Korral

Vabalsed on putukad, kes toituvad verd imevate putukatega, näiteks inimestega. Kui teil on vabalse hammustus, võib see olla ebamugav ja isegi valus. Õnneks on olemas palju erinevaid meetodeid ja abinõusid, mida saate kasutada, et ravida vabalse hammustust ja vähendada sellega seotud sümptomeid. Selles artiklis uurime, mida teha vabalse hammustuse korral.

Puhastage Hammustuskoht

Esimene asi, mida peaks tegema vabalse hammustuse korral, on puhastada hammustuskoht. Kasutage sooja vee ja seebiga pesemist, et vältida võimalikku infektsiooni. Samuti saate kasutada antiseptilist kreemi, et aidata puhastada ja leevendada hammustuskohta.

Rakendage Külmakompressi

Järgmine samm on rakendada külmakompressi hammustuskohale, et vähendada turset ja valu. Pange mõni jää kuubi koti sisse ja kandke see hammustuskohale vähemalt 10 minutit korraga. Kui see teile sobiks, võite kanda ka külmutatud toidu või sügavkülmiku kotti.

Kasutage Äädikat

Äädikas aitab vähendada sügelust ja põletikku. Kasutage äädikat niisutatud vatitupsu, et kanda seda ettevaatlikult hammustuskohale. Äädikas võib põhjustada kerget valu, kuid see on normaalne. Kui teil tekib tugev valu või allergiline reaktsioon, lõpetage selle kasutamine kohe.

Kasutage Sidrunit

Sidrunil on antibakteriaalsed omadused, mis aitavad vähendada hammustusega seotud infektsioonide riski. Lõigake sidrun pooleks ja hõõruge südamik õrnalt hammustuskohale. Kui teil tekib tugev valu või allergiline reaktsioon, lõpetage selle kasutamine kohe.

Tõstke Jalga Kõrgemale

Vabalse hammustuse korral on soovitav hoida hammustuskoht üle südame taseme. See aitab vähendada turset. Kui hammustus on jalgadel, siis tõstke need padi abil kõrgemale.

Kasutage Steroidkreemi

Steroidkreemid nagu hüdrokortisoon ja triamtsinoloon aitavad vähendada sügelust ja põletikku. Neid kreeme saate osta apteegist ilma retseptita. Järgige alati tootja juhiseid ja ärge kasutage liiga palju kreemi.

Vältige Sügemist

Kuigi hammustus võib olla sügelev, püüdke mitte sügada. Sügamine võib hammustusest halvemaks teha ja võib põhjustada infektsiooni. Kui teil on probleeme hammustuse vastu võitlemisega, kasutage sügeluse vastaseid kreeme või geele.

Võtke Schizandra Toidulisand

Schizandra on taim, mida kasutatakse traditsioonilises Hiina meditsiinis hammustuste ravimisel. Toidulisandina võetuna aitab see organismi talitust tasakaalustada, parandada keha vastupanuvõimet ja kiirendada paranemist. Schizandra toidulisandit võite leida tervisekauplusest või internetist.

Joo Rohkem Vett

Jooge rohkem vett, et aidata kehal toksiinidest vabaneda ja hoida keha hüdreeritud. Vesi aitab ka hammustuskoha paranemist kiirendada. Vältige alkoholi ja kofeiini tarbimist, mis võivad vedelikukaotust suurendada.

Konsulteerige Arstiga

Kui hammustus on tõsine või kui teil tekib raske sügelemine, turse või allergiline reaktsioon, pöörduge arsti poole. Arst võib määrata ravimeid, antihistamiine, kreeme või süstid, et aidata hammustuse sümptomeid ravida.

Järeldus

Vabalse hammustuse korral on oluline võtta kiireid meetmeid, et ravida hammustust ja leevendada sellega seotud sümptomeid. Enamikul juhtudel saate ravida hammustusi kodus, kasutades looduslikke abinõusid ja meetodeid. Kui sümptomid halvenevad või kui teil tekib allergiline reaktsioon, pöörduge kiiresti arsti poole. Edu teile!