Nullkulu

Nullkulu

mida on vaja vastsündinule?

Mida On Vaja Vastsündinule?

Tere tulemast uue ilmakodaniku perekonda! On aeg hakata valmistuma vastsündinu saabumiseks. See saab olema teie elu üks tähtsamaid ja erilisemaid sündmusi, seega on väga tähtis teada, mida teie uus pereliige vajab.

Oleme siin, et aidata teil sellel teekonnal ning jagada teiega kõike, mida on vaja vastsündinule. See artikkel on jaotatud erinevateks osadeks, mis hõlmavad kõiki teie vastsündinu vajadusi. Alustame!

Toitmine
Teie vastsündinu vajab õiget toitumist kogu aeg, kuna nende kehad arenevad kiiresti. Vastsündinutele sobib emapiim või spetsiaalsed imikute piimasegud, mida leidub enamikus apteekides. Kui teil on raskusi imetamisega, võtke ühendust laktatsioonikonsultandiga. Nad võivad pakkuda teile vajalikke juhiseid ning tagada, et teil ja lapsel oleks kõik korras.

Uni
Vastsündinud magavad palju. Neil on vaja magada 16-20 tundi ööpäevas, kuid ainult lühikesed unetsüklid korraga. Olge valmis, et teie laps ärkab üles, kui ta on näljane, pahane või märg. Veenduge, et vastsündinu magamiskeskkond oleks ohutu. Kasutage voodilinu ja tekke, mis vastavad beebi vajadustele ning võimaldavad tal vabalt hingata.

Vältige haigusi
Immuunsüsteemid kujunevad beebidel välja alles aja jooksul. Seega on tähtis, et te ei võtaks beebit välja enne kui ta on saanud kõik oma vaktsineerimised. Samuti hoidke teid ja teie külastajaid puhtana ning ärge laske neil teie lapse juures olla, kui nad on haiged.

Väline keskkond
Vastsündinud on oma kehatemperatuuri reguleerimises ebakindlad. Hoidke neid soojas riides, kuid vältige liiga palju riideid, mis võivad põhjustada ülekuumenemist. Samuti hoidke kätega ja jalgadega alati kontakti ning hoidke neid käterätikuga katta, et vältida nende jahutamist.

Hügieen
Oleme juba maininud, et vastsündinud on vastuvõtlikud haigestumisele. Hoidke nende hügieenil enda peal, kandes käte desinfitseerijat, enne kui imetate, vahetate mähkmeid või võtate lapse kätele. Veenduge, et olete oma käed ja beebi keha enne ja pärast pealekandmist puhtad.

Tsingioksiidi kasutamine
Lapse mähet tuleks vahetada iga mähkme vahetuse järel. Kui kasutate looduslikku tsingioksiidi salvi, pakub see beebi nahale mähkmelööbe eest kaitset ning samal ajal toidab seda.

Aadressi muutmine
Logistika on väga oluline, et saaksite hoida beebi igapäevaelu lihtsamana. Kui teie järgmine läbikäik või liikumine on beebiga seotud, veenduge, et saate hõlpsasti oma sihtkohta. Veenduge, et teid ei takistaks ebameeldivad ilmastikutingimused.

Me ei saa rõhutada piisavalt, kui oluline on valmistuda enne lapse saabumist. Kõige tähtsam on emotsionaalselt valmistuda, et saaksite anda endast parima, et pakkuda beebile turvalist, tervislikku ja rõõmsat keskkonda. Kui teil on küsimusi ja muresid, pöörduge abi saamiseks arsti või lastespetsialisti poole.

Loodame, et see artikkel oli teile abiks, et valmistuda vastsündinu vastuvõtmiseks. Õnnitleme teid veelkord uue ilmakodaniku saabumise puhul ja palju õnne!