Nullkulu

Nullkulu

mida on vaja beebile?

Mida on vaja beebile

Kui oled rase või elad koos beebiga, siis kindlasti oled mõelnud, mida oleks hea beebi jaoks soetada. Beebi esemete maailm võib olla väga lai ja kui sa ei tea, mis on vajalik ja mis mitte, võib see olla üsna veidi stressi tekitav. Sellepärast oleme kokku kogunud nimekirja beebitarvetest, mis võivad olla vajalikud beebi esimeseks aastaks.

Mähkimislauad ja beebi mähkmed
Mähkimislaud on beebi hooldamisel hädavajalik seade. Mähkimislauale on hea paigutada pehme alus, et beebi oleks mugav. Mähkimislaua peal on võimalik mähkmeid vahetada, vajadusel pühkida beebi nägu ja käed ning kanda peale tavalist beebikreemi. Kindlasti on vajalik ka varuda erinevaid suurusi ja tüüpe beebi mähkmeid. Beebi esimesel eluaastal kulub tavaliselt rohkem mähkmeid, kui hiljem, seega on igasse kodusse hea soetada suurem kogus.

Beebi häll ja lastevanker
Beebi häll on beebi jaoks koht, kus ta magab esimesed kuud. Häll peab olema mugav, vastupidav ja ideaalis võimalik liigutada. Kui beebi hakkab ise istuma, on vaja beebi jaoks osta lihtsalt kasutatavaid vankreid, mis oleksid sõiduks mugavad ja samuti turvalised. Vankreid on erinevaid ja seetõttu tuleks valida vastupidavaid ja kvaliteetseid, mis kestavad beebi teise aastani.

Beebi mänguasjad ja raamatud
Esimestest eluhetkedest alates on oluline beebile erinevaid mänguasju ja raamatuid pakkuda. Mänguasjad aitavad beebil arendada motoorseid oskusi, käelist tegevust ja rääkimist. Raamatud aitavad samuti arendada lapse oskusi ja keeleoskust. Raamatuid saab valida vastavalt beebi vanusele, samuti saab valida mänguasju, mis sobivad konkreetsete vanusegruppide jaoks.

Beebi söötmistarbed
Kogu beebi esimesel väljakutsetele peaks jagama tema kogemusi ka terve poole aruga. Beebi toitmise ajal vajate erinevaid toidunõusid ja riistu, nagu beebi pudelid, rinnapumbad ja pudeli harjad jne. Samuti on vaja beebile valida spetsiaalne beebitoidukomplekt. Sobiva komplekti valimisel tuleb silmas pidada, et see sobiks beebi vanusele ja suurusele. Beebi toitmine võib olla stressirohke, kuid õige toidunõude komplekti valimisel saate olukorda lihtsustada.

Beebi riietus ja voodipesu
Vastsündinud beebidele on vaja valida spetsiaalsed rõivad, mis sobivad nende pehme nahaga. Beebi vajab ka palju rõivaid, kuna ta võib vajada iga päev mitu riietusvahetust. Kindlasti tasub valida heledaid ja lihtsaid värve ning pehmeid materjale. Samuti on oluline, et oleks piisavalt voodipesu, nagu tekid ja voodilinad. Voodipesu tuleks valida vastavalt beebi suurusele ja soovitavalt orgaanilise materjaliga.

Beebi hügieen
Beebi esimesel eluaastal on oluline hoida beebi hügieeni. See hõlmab beebi igapäevase vanni andmist, tema küünte pikkuse kontrolli all hoidmist, keha puhastamist ning juuste hooldamist. Beebi hügieeni saavutamisel on soovitatav kasutada spetsiaalse matemaatika- ja pesuvahendeid, mis sobivad beebi nahale ning ei sisalda kemikaale.

Beebi turvaseadmed
Väga oluline on hoida beebi turvaseadmetes. Vanematele on turvalisim valik pehmed ja mugavad turvapadjad, mida saab kasutada autosõidu ajal. Samuti on oluline valida sobivad turvavahendid, kui laps hakkab aktiivselt roomama või kõndima, ning turvasüsteemid nagu värav, kui laps hakkab saavutama teatud kõrgusi.

Kokkuvõttes on elu koos uue beebiga täis üllatusi ja väljakutseid. Õige varustuse ostmisel saate muuta selle kogemuse palju nauditavamaks. Alustage kõige vajalikumate asjade leidmisega ning andke endale piisavalt aega iga toote valimisel. Oluline on meelde tuletada, et kõik lapsed on erinevad ja seetõttu võivad erinevad asjad teistmoodi töötada. Oluline on ka meeles pidada, et beebi muutub kiiresti ning seetõttu on vaja juba aegsasti mõelda, milliste esemetega ta saab endale esimesel eluaastal hakkama.