Nullkulu

Nullkulu

mida meisterdada?

Mida meisterdada: Rõõmsa meele ja loomingulise peaga saad oma kodu kaunimaks!

Kui soovid elamisse rohkelt värve ja omanäolisust tuua, siis on käsitöö kindlasti üks võimalus, sest käsitöö on kordumatu ning kõikide asjadega, mida meisterdad, kaasneb rõõmsa meele loomine. Käsitööleidude hulgas ergutavatest kollaažidest, taaskasutusprojektidest kuni armsate nutikate aksessuaaride ja koduloomadeni võib käsitööprojektide hulgast leida tõeliselt loomingulisi lahendusi. Alljärgnev artikkel toob välja mõningad lahedad ideed meistritegemiseks.

Tervitav ukselink

Hoia oma külaliste tuju hea ning seadista oma kodule tervitav ukselink, mida ise valmistad. Kõigepealt võid olla kui oma ideede laineharjal, et leida endale selline materjal, mida saad kujundada enda järgi. Kasutada võid lisaks materjalile ka värvidega mängimist või tekstuuride lisamist, et luua sellest oma enda isiklik looming.

Taimed ja nende stiilne istutamine

Oled kindlasti näinud ja kogenud, kuidas tavaline taimepott võib olla igavuse tippu. Kuid värvilise lõngaga võid lisada taimele täiesti uue ilme. Samuti võib leida taimede jaoks põnevaid alternatiive, sest nüüd on kohvimasinad, söögikohad, mida saab muuta taimeistutamisega kauniks. Kuid alati ära unusta taimede asetamise puhul valguse, vee ja toitainete omavahelist suhet, sest tervislikud taimed on ilusa kodu alus.

Lahedad ümbertegemised kaltsudest

Kaltsudest saab omale teha kõiksugu põnevaid aksessuaare, sellega saab värvi ja ideid, mida teha mis iganes käsitööga. Näiteks saab teha vanast T-särgitükist maski, vanast teksasedelast kena käepaela kulmu valguvate tukkide vastu või terava päikesega kaitsta sobiva mütsiga. Kaltsudest võib luua ka tõelist kodu ilu, sest nendest saab meisterdada tõeliselt põnevaid ruumi sisekujunduslikke detaile.

Keskendu õmblemisele

Õmblemisega saab saavutada tõeliselt huvitavaid sisekujunduslikke efekte. Näiteks võid võtta kasutusele mustrita kangatükke ning koos teiste mustritega teha sellest värvika voodipesu. Samuti on võimalik leida taaskasutusprojekte ka vana riietuseseme näol. Olemasoleva riideesemele saab lisada uue lõike, riidesegu, tikande või pildi ja selle tagajärjel saab uue elu.

Traadist kaitsetaime või lambivari

Taimed saab kauniks teha mõnusa rohelise traati kasutades. Traadi abil saab luua taimedele igasuguse kuju ja muuta neid sellega eriti kauniks. Teine võimalus on kasutada traati ka koduvalgustuse valmistamisel. Näiteks võib valmistada lambivari, sest lambivarju saab teha kõiksugu kuju- ja mustririkkaks. Selline oma kätega tehtud ese on alati ainulaadne ja kaunis, mis kaunistab iga kodu.

Meisterda vahvale koduloomale mänguasju

Lemmikloom vajab ka omamoodi tegevust nii, et see oleks meeldiv ja kasulik. Sel juhul on loomamänguasjad parim lahendus. Kaitsepliiatsidega võid teha kassi jaoks tibatopsibeebi, hiire, linnu või labürindi, mida mööda ta saab läbida. Samuti võib kasutada erinevaid materjale, nagu kõrvad, silmad, saba, et oma loomale meelepärast mängukoopa luua.

Kokkuvõtteks, käsitöö on kordumatu ja rõõmsameelne tegevus, mis kaunistab nii kodu kui ka vaimu. Artikkel on andnud vaid veidi inspiratsiooni selleks, kuidas oma kodu kaunimaks ja omapärasemaks muuta käte abil. Kui miski meistritegemises tõeliselt sümpaatne tundub, siis tasub koheselt käed külge panna ja lase oma loomingulisusel vabaks.