Nullkulu

Nullkulu

mida meisterdada jõuludeks?

Mida meisterdada jõuludeks: 15 loomingulist ideed, mis kindlasti meelt lahutavad

Jõuluhooaeg on kohe ukse ees ja sellega kaasneb alati väike paanika – mida meisterdada kingitusteks, mida kaunistada, kuidas interjööri sobivaid jõuluelemente lisada. Kui oled tüdinud algelisest ehte- ja kaunistusvalikust, siis oleme koostanud 15 loomingulist ja eriilmelist ideed, mis kindlasti pakuvad inspiratsiooni ning annavad jõuludeks just vajaliku meeleolu.

Jõuluehete valmistamine
Jõuluehted on üks populaarsemaid kingitusi jõulude ajal. Miks mitte aga sel korral valmistada ise endale või sõbrale midagi erilist? Võimalusi on palju – punutud kuuseehted, vilditud pallid või hoopis küpsisetainast tähed, mida saad hiljem söömiseks pakkuda.

Kudumine ja heegeldamine
Kui jõuludeni on jäänud veel palju aega, siis võib alustada kudumis- või heegeldamistööga. Proovi valmistada armsaid kampsuneid, mütsikesi, sõltuvaid või lauakaunistusi. Kudumine ja heegeldamine on rahustav tegevus, nii et see on ideaalne võimalus põgeneda argipäeva saginast.

Jõulukalendri valmistamine
Jõulukalender on jõulude ajal võib-olla kõige oodatum kingitus. Tee endale või lähedasele rõõmu ja valmista ise kalender. Selle jaoks võid kasutada erinevaid materjale – paberit, kangast, lõnga, kive või isegi vana fotoraami.

Jõulukaardi meisterdamine
Kui oled juba valmis jõulukalendri valmistanud, siis miks mitte meisterdada ka jõulukaardid? See on lihtne ja lõbus viis näidata sõpradele ja pereliikmetele, et hoolid neist ning soovid neile pühade ajal head tahet saata.

Kingikoti valmistamine
Kas tead, et kingipakke saab ilusti ka ilma paberita kinkida? Tee endale või oma ümbritsevatele rõõmu ning valmista ise kingikotid. Siin võid lasta oma fantaasial lennata – võid kasutada jõuluteemalisi kangaid, teha kinkekotid papist või punuda need näiteks rohust või paberist.

Küünlajalgade valmistamine
Jõulud on sageli seotud rahu ja hubasusega – mida võiks sobivam kingitus olla kui ise valmistatud küünlajalg? Siin on ka võimalus taaskasutada erinevaid materjale – võid kasutada näiteks vanu veinipudeleid, purke, puidutükke või kivisid.

Köögikaunistuste valmistamine
Jõulud on sageli seotud ka hea ja maitsva toiduga. Siin on sinu võimalus teha ka oma köögi kaunimaks ja panna välja ise valmistatud kaunistused. Võid näiteks valmistada piparkoogitaignast või soolataignast hõljuvaid ainulaadseid kujundeid, mis näevad köögilaua kõrval väga efektsed välja.

Enda kingipakkide kaunistamine
Ise valmistatud kingipakkide kõrval ei tohiks unustada ka selle kaunistamist. Lase oma fantaasial lennata ja proovi näiteks teha paeltest vahva pom-pon või lisada pakkidele talve- ja jõuluemade.

Salvrätihoidja valmistamine
Kui ootad jõuluõhtusööki koos pere ja sõprade seltsis, siis võid ise valmistada ka värvilised ja loomingulised salvrätihoidjad. Kasuta vana klaasi, keraamikat või puitu, et valmistada unikaalne ja hubane salvrätihoidja.

Jõulukaunistuste valmistamine
Jõulud on kahtlemata soojuse ja rahu aeg ning sel ajal pakuvad palju rahu just erinevad kaunistused. Valmista ise ehteid, mis toovad sind ja su pere kaunistatud jõulupuu juurde. Võid kasutada erinevaid materjale nagu näiteks paber, vilt, plastmass, klaas, tehisvõi päris seemned või koonused.

Jõululistele kindakinnastele tikandite lisamine
Külmemate ilmade saabumisega meisterda endale või lähedastele toredad kindad või kinnastele tikkimisel lisandina ilusad ja meeleolu loovad motiivid. Võid lisada näiteks lumehelbeid, koidukannuseid, jõulutähne või hoopis sobiva teksti.

Kodusisustuse kaunistamine
Kui soovid kodusisustust muuta jõuluhõnguliseks, siis valmista ise sobivaid kaunistusi. Proovi näiteks punuda jõulumeeleolu loova vaiba, riputada uksele sobiva jõuluehte või luua baarile kaval jõulupuhkuse motiiviga vaas.

Iseleivatoodete valmistamine
Jõulude ajal on ilus ja maitsev ise küpsetatud leib või küpsis, mida hiljem ees ootavate pühade ajal nautida. Võta aga julgelt juhised ja proovi neid ise teha – kindlasti tunnevad sinu pere ja sõbrad uhkust, et sinu meisterdised nende lauale jõudsid.

Kingituste pakendamise töötoad
Kui sulle meeldib meisterdamine, siis organisaatori korraldab tihti ka kingituste pakendamise töötube. Siin saab proovida erinevaid tehnikaid – keerulisi vikkamisi, pakikeste tegemist või kingipaberite kaunistamist.

Jõuliselt jõulune söögitegemine
Kui küpsetamine ja kokkamine on sinu kirg, siis lase end käsitöönduslikul oskusteabel minna jõuluroogadesse. Siin avaneb uksest-ukseni valik – saate proovida luua enda retsepte, valmistada traditsioonilisi jõulutoite või hoopis mängida maitsete meelevaldsusega.

Jõulud on aeg, mil saad pere ja sõpradega üheskoos aja veeta ning teha midagi loomingulist ja meeldejäävat. Meisterdamine on hämmastav viis ennast väljendada ja luua uusi asju, mis rõõmustavad teisi ja pakuvad endale rahulolu. Loodame, et need ideed, mida oled lugenud, aitavad Sul nautida jõule, mida oled alati soovinud!