Nullkulu

Nullkulu

kuidas joonistada portreed?

Kuidas Joonistada Portreed: Üksikasjalik Gaid Piltide Loomeks

Portreejoonistamine on kunstivorm, kus kunstnik loob kujutisid inimesest, mis väljendab nende isikupära, emotsioone ja füüsilisi atribuute. See võib olla keeruline protsess, eriti algajatele, kuid siin on mõned juhised, kuidas saate hakata looma ilusaid ja täiuslikke portreesid.

Portree loomiseks on mitu viisi. Sõltuvalt sellest, kui palju kogemusi teil on ja millist kunstistiili te eelistate, võivad mõned meetodid olla teistest paremad. Siin on mõned meetodid, mida saate kasutada:

Valmistan oma tööriistad ette.

Enne joonistama hakkamist peate ette valmistama kõik vajalikud tööriistad. Üks tähtsamaid tööriistu on pliiats. Kõikide pliiatsite kasutamine ei sobi, seega on oluline valida õige pliiats. Näiteks võib HB-klassi pliiats olla mitmekülgne valik. See sobib ideaalselt joonistamiseks valguse ja varju mõju järgi ning võib aidata saavutada mitmekihilist väljapaistvat pilti.

Vali õige tugi.

Pärast tööriistade valimist on oluline valida portree joonistamiseks õige tugi. Üks võimalus on kasutada spetsiaalset portreteerimisele mõeldud paberit, mis võimaldab erinevate kasutusotstarvete jaoks sobivaid kriiskavaid jooni. Alternatiivina võib kasutada ka tavalist valget paberit või jõupaberit.

Keskendu põhilistele omadustele.

Pärast tööriistade ettevalmistamist ja tugi valimist võite alustada portree loomist. Esialgu keskenduge peamistele omadustele, näiteks pea kuju, silmade asukoht, nina kuju ja proportsioonid. Sõltuvalt sellest, millise tehnika te valisite, võib käe liikumine olla väga detailitäpne ja aeganõudev. Oluline on keskenduda kindlale osale ja mitte kohe tervikule. Üks lihtne võimalus võib olla kiiritamise meetod, kus algajad õpivad erinevate osade suuruse ja kuju suhtarvu.

Varjutamine

Kui olete jõudnud põhiliste omaduste etapini, võite lisada varjutamise. Varjutamine on eriti oluline portree puhul, sest see võib juhtida vaataja tähelepanu ja lisada mõõtmete tajumist. Pöörake tähelepanu esimestele silmapilgutustele, varjude suunas ja pinnad, kus peegeldused võivad olla olulised. Sõltuvalt teie valitud tehnikast võib värvi, pliiatsit või varjuvarrastega saavutada erineva efekti.

Lõpetamine

Kui olete loonud kõik vajalikud osad ja lisandnud kõik varjud ja põhivosad, võiksite oma pildi lõpetada. Mõned portreed on täielikult mustvalged, samas kui teised võivad kasutada tarvikuid või silmapaistvaid värve. Lõpuks tuleks vältida üle täpsustamist ja vaadata portreed vähimagi kriitilise pilguga. Kui olete rahul oma tööga ja olete kindel, et olete saavutanud kõik oma eesmärgid, saate oma pildi esitada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et portreede joonistamiseks on mitu meetodit, kuid kõige tähtsam on harjutamine. Ärge kartke proovida erinevaid meetodeid ja tehnikaid, kuni leiate need, mis teile kõige paremini sobivad. Olge kannatlik ja usaldage ennast. Tehke seda korduvalt, nii et saate oma oskused paremaks ja paremaks.
Panustage kujutiste loomise protsessi koos rahuloluga ja tehke lõpuks unustamatu tulemus, millega saab igaüks omavahel jagada.