Nullkulu

Nullkulu

mida arstid ei räägi?

“Mida arstid ei räägi”

Tervis on üks olulisemaid asju meie elus. Kuidas saada seda tõeliselt õigeid nõuandeid ja teadmisi tervisliku eluviisi kohta? Paljud inimesed kalduvad uurima interneti teel ja lähtuma seal leitud info tõesusest. Kuid kahjuks ei ole kõik, mida internetis loed, tõsi. Mõned arstid ei räägi kõigest, mida sa võiksid tervisliku elustiili kohta teada, millest jutt käesolevas artiklis.

Hea eluviis koosneb mitmest erinevast aspektist, sealhulgas tervislik toitumine ja piisav füüsiline aktiivsus. Kuid siinkohal räägime teemadest, mis jäävad tihti tähelepanuta, kuna neist ei räägita nii palju kui peaks.

Esimene teema on magneesiumi tähtsus. Magneesium on oluline mikroelement, mida paljudel inimestel võib puududa. Magneesiumi puuduse tõttu võivad tekkida erinevad terviseprobleemid, sealhulgas kõrge vererõhk, ärevus ja depressioon. See on eriti oluline naistele, kes võivad kogeda menstruatsioonide ajal krampide ja ebamugavustunde tõttu magneesiumi defitsiiti. Seetõttu on oluline hoida oma magneesiumi tase vastuvõetavas normi piires.

Teine oluline teema on seedimine. Seedimise optimeerimiseks on oluline piisav kogus kiudaineid igapäevase toidu hulgas. Taimetoidu ja puuviljade söömine on üks parimaid viise piisava kiudainete koguse tagamiseks. Kuid lisaks piisavale kiudainerikka toidu tarbimisele on oluline süüa piisavalt probiootikume ja prebiootikume. Need toidulisandid aitavad hoida tasakaalus seedetrakti mikrofloorat, mis omakorda tagab parema seedimise ja vähendab kõhukinnisuse ning seedeprobleemide riski.

Kolmandaks teemaks on oluline oomega-3 rasvhapete roll tervise säilitamisel. Oomega-3 rasvhapped on polüküllastumata rasvhapped, mis aitavad vähendada südamehaiguste, vähktõve ja Alzheimeri tõve riski. Tihti ei saa me oomega-3 rasvhappeid piisavas koguses igapäevase toiduga, seega on vajalik kasutada oomega-3 toidulisandeid.

Neljandaks teemaks oleks vitamiin D. Vitamiin D on oluline hormoon, mis aitab kehal imenduda kaltsiumi ja tugevdada luustikku. Vitamiin D puudus on seotud erinevate haiguste riskiga, sealhulgas vähi ja diabeediga. Vitamiin D saamine päikesevalgusest on suurepärane viis vitamiini D tootmiseks meie kehas, kuid kui seda võimalust pole piisavalt, on tarvis kasutada vitamiin D lisandeid.

Viimaks, kuid mitte vähemoluliseks, on oluline rääkida higistamisest. Higistamine on loomulik keha funktsioon, mis aitab meil jahutada oma kehatemperatuuri. Kuid paljud inimesed ei tea, et higistamine on ka võimalus mürkide väljutamiseks meie organismist. Kuidas aga higistada nii, et see oleks tervislik – seda ka meie viimased pöördumine selles artiklis.

Kokkuvõtteks, tervis on pidev protsess, kus iga väike muudatus võib kaasa tuua suure edu enda heaolu saavutamisel. Kui sa enda järgmine samm ei tea, siis soovitan Sul proovida selliseid tervislikke harjumusi, mis tagavad tervisliku elu stiili: Söö tervislikku toitu, joo piisavalt vett, maga piisavalt, liiguta end rohkem ja vähenda üleliigse stressi ja negatiivsuse mõju oma igapäevases elus. Kui Sul on selle kohta küsimusi või ettepanekuid, siis kirjuta kommentaaridesse, millised on Sinu lemmik soovitused tervisliku eluviisi kohta!