Nullkulu

Nullkulu

kus saab id kaarti teha?

Kus saab ID-kaarti teha?

ID-kaart on üks tähtsamaid isikut tõendavaid dokumente ning seda on vaja erinevates olukordades, alates pangakonto avamisest kuni digiallkirja andmiseni. Seega on oluline teada, kust saab ID-kaarti taotleda ning kuhu pöörduda, kui tekib probleeme. Siin on ülevaade sellest, kus saab ID-kaarti teha Eestis.

Kuidas taotleda ID-kaarti?

ID-kaardi taotlemiseks tuleb esmalt minna politseijaoskonda või teenindusbüroosse, kus seda saab teha. Enamasti on võimalik aeg eelnevalt broneerida läbi interneti või telefoni teel. Oluline on kaasa võtta kehtiv dokument, mis tõendab isikutunnistust (näiteks pass või elamisloakaart) ning allkirjaõiguse tõend.

Esimesel korral tuleb ID-kaardi taotlemiseks allkirjastada elektrooniline taotlus ning seejärel teha taotluse esitamiseks sõrmejäljepilt. Kui kõik andmed on sisestatud, antakse sulle teada, millal saad dokumendi kätte.

Kui vanalt saab ID-kaarti taotleda?

ID-kaardi taotlemine on võimalik alates eluaastast. Kui oled noorem, saab vanem või hooldaja taotleda dokumenti sinu eest.

Kui kaua võtab ID-kaardi taotlemine aega?

ID-kaardi taotlemine võtab aega umbes 10 minutit. Kui kõik vajalikud dokumendid on kaasas ning taotluse esitamine on probleemivaba, peaks uus dokument olema valmis kätte saamiseks 5-10 tööpäeva jooksul.

Kus saab ID-kaarti uuendada?

ID-kaart on kehtiv 5 aastat ning peale seda on vaja teha uus dokument. Uue ID-kaardi taotlemiseks tuleb minna politseijaoskonda või teenindusbüroosse, samuti nagu esimesel korral.

Kas ID-kaardi taotlemine maksab midagi?

ID-kaardi taotlemine ei ole tasuta, kuid riik toetab osaliselt dokumentide hinda. Kahe aasta jooksul võib taotleda uut ID-kaarti 26 euro eest, alaealistele on hind 13 eurot.

Kas ID-kaardi taotlemisel võib tekkida probleeme?

ID-kaardi taotlemisel võib mõnikord tekkida probleeme, kui nõutavad dokumendid on puudulikud või kui taotlejal on probleeme identiteedi tõendamisega. Sellisel juhul tuleb võtta ühendust politseiga või teenindusbürooga ning leida lahendus.

Kokkuvõtteks

ID-kaardi taotlemine on lihtne ja kiire protsess, mis võtab aega vaid mõne minuti ning hind on suhteliselt väike. Oluline on kaasa võtta kehtiv isikutunnistus ning allkirjaõiguse tõend. Dokument peaks laekuma postiga 5-10 tööpäeva jooksul. Kui tekib probleeme, tuleb võtta ühendust politseijaoskonna või teenindusbürooga ning leida lahendus koos ametnikega.