Nullkulu

Nullkulu

kus saab teha id kaarti tallinnas?

Kus saab teha ID-kaarti Tallinnas?

ID-kaart on Eesti elanike jaoks otsustav tähtsus. ID-kaarti saab kasutada erinevates olukordades alates pangaülekannetest ja pangakaardiga maksmisest kuni teha e-valimisteni. Üha enam ettevõtteid soovib ID-kaarti tööintervjuul ja uue töötaja palkamisel esitada. Seega on oluline teada, kus ja kuidas saab Tallinna elanik ID-kaarti teha.

Üldine teave ID-kaardi kohta
ID-kaardil on 3-tolline kiip ja sellel on 1024-bitine RSA võti. Kaart sisaldab inimese nime, sünnipäeva, isikukoodi, elukoha aadressi ja foto. Kõik kaardil olevad andmed on kaitstud parooliga, mida ei tohi kellelegi edastada. Kontrollimiseks peab kasutaja sisestama ID-kaardi lugejasse PIN-koodi.

Kus saab ID-kaarti Tallinnas teha?
ID-kaardi taotlemiseks on kahte võimalust: elektrooniline taotlus või isiklik külastus politseijaoskonda. Esmakordsel taotlemisel tuleb Tallinnas isiklikult külastada politseijaoskonda. ID-kaardi taotlemiseks tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument (pass või Eesti kodanikule isikut tõendav dokument) ning kehtiv elukoha registreerimist tõendav dokument.

ID-kaardi taotlemise protsess
Pärast politseijaoskonda jõudmist tuleb täita taotlus ID-kaardi taotlemise kohta. Seejärel võetakse ID-kaardi foto ja sõrmejäljed. Kui taotlus ja muud andmed on kontrollitud, väljastatakse kaart. ID-kaardi taotlemise protsess võib aega võtta umbes tund.

Kui vanalt saab ID-kaarti teha?
ID-kaardi taotlejad peavad olema vähemalt 15-aastased. Alla 15-aastastel lastel on võimalik taotleda lapsevanema kaart.

Milline on hind?
Esmakordse taotlemise korral on tasuta. Kui kaart on kadunud või kahjustatud, on vaja taotleda uut ja maksta 25 eurot.

Kui kaua kehtib kaart?
ID-kaart kehtib 5 aastat. Kaardi kehtivusaegu saab pikendada Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel.

Kas ma saan ID-kaarti uues elukohas kasutada?
ID-kaarti saab kasutada kogu riigis, olenemata asukohast.

Kas ID-kaarti on võimalik taotleda ka välismaal?
Eestlased võivad ID-kaarti taotleda kõigis saatkondades ja konsulaatides.

Kokkuvõte
ID-kaardi taotlemine on oluline eksistentsi osa Eesti elanikule. Selleks, et ID-kaarti Tallinnas teha, tuleks isiklikult külastada politseijaoskonda. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ja kehtiv elukoha registreerimist tõendav dokument. ID-kaardi taotlemisel on esmakordsel korral tasuta, kuid kaardi kehtivusaeg on 5 aastat. Kui kaart on kadunud või kahjustatud, tuleb taotleda uut ja tasuda 25 eurot.

Loodame, et nüüd teate, kuidas ja kus ID-kaarti Tallinnas teha saab.