Nullkulu

Nullkulu

kus on kõige rohkem c vitamiini?

Kus on kõige rohkem c-vitamiini

C-vitamiin on vees lahustuv vitamiin, mis aitab kehal võidelda nakkuste vastu ja säilitada tervislikku immuunsust. Kuna inimese keha ei saa seda iseseisvalt toota, tuleb seda saada toidust või toidulisanditest. C-vitamiini rikkad toidud on üliolulised meie dieedis, eriti talvel.

Inimene vajab päevas umbes 90 milligrammi c-vitamiini. Kuid väga stressirohke eluviis või haigused nõuavad oluliselt suuremat annust; näiteks gripi või külmetuse korral on soovitatav tarbida kuni 1000 mg c-vitamiini päevas. Kui sa ei saa toidust piisavalt c-vitamiini, on soovitatav tarbida c-vitamiini toidulisandeid.

Paljud toidud sisaldavad c-vitamiini, kuid millised on kõige paremad? Järgnevalt vaatleme, millised toidud on rikkaimad c-vitamiini allikad:

Apelsinid, mandariinid, sidrunid ja greibid

Apelsinid on tuntud oma c-vitamiini sisalduse poolest. Üks keskmise suurusega apelsin sisaldab rikkalikult c-vitamiini, umbes 70 milligrammi. Sama kogus c-vitamiini on ka mandariinides ja sidrunites. Greip sisaldab veidi vähem c-vitamiini, kuid see on ikkagi suurepärane c-vitamiini allikas.

Paprika

Paprika on suurepärane c-vitamiini allikas. 100 grammi paprikas on 128 milligrammi c-vitamiini. Seda saab lisada erinevatesse roogadesse või süüa näksimiseks.

Maasikad

Maasikad on suurepärane c-vitamiini allikas. 100 grammi maasikaid sisaldab ligikaudu 60 milligrammi c-vitamiini. Need on suurepärane lisand hommikuks pudrule või smuutisse.

Brokoli

Brokoli on tuntud oma rohke c-vitamiini sisalduse poolest. 100 grammi brokolit sisaldab umbes 90 milligrammi c-vitamiini ja sama kogus pakub ka suurt hulka kiudaineid.

Kiivid

Kiivid on rikkalikud vitamiini C allikad. Üks keskmise suurusega kiivi sisaldab 64 milligrammi c-vitamiini. Need on suurepärane suupiste.

Mustsõstrad

Mustsõstrad sisaldavad rohkem c-vitamiini kui apelsinid. 100 grammi mustsõstrates on umbes 180 milligrammi c-vitamiini.

Lisaks ülalmainitud toiduainetele sisaldavad ka sibul, spinat, kapsas, bataat, punane pipar, kõrvits, virsikud, ananass ning mangod rohkelt c-vitamiini.

Kokkuvõte

C-vitamiin on meie keha jaoks oluline. Meie immuunsüsteem vajab seda, et võidelda viiruste ja nakkustega. Õige toitumise ja regulaarse c-vitamiini tarbimisega saame tagada, et meie organism saab piisavalt c-vitamiini. Enamik taimseid toite sisaldavad c-vitamiini, kuid mõned toidud sisaldavad rohkem kui teised. Võttes regulaarselt c-vitamiini, hoiame oma keha tervislikuna.