Nullkulu

Nullkulu

mis põõsaid on eestis kõige rohkem?

Mis Põõsaid On Eestis Kõige Rohkem

Eesti on tuntud oma looduse ja maastiku poolest. Mõnus läbi selle rohelise maa vantsida ja imetleda, kui palju erinevaid puid ja põõsaid on Eestis. Üks küsimus, mis kindlasti paljudele meist pähe kerkib on, et millised põõsad on meie riigis kõige levinumad? Sellele küsimusele vastamegi selles artiklis.

Enne kui läheme üksikasjadesse, arutleme esmalt, miks on vajalik teada, millised põõsad on kõige levinumad Eestis ja miks on põõsaste mõistmine tähtis.

Miks Põõsaste Tundmine On Tähtis?

Põõsaid võib leida kõikjalt Eestist, nii linnatänavatel kui ka maapiirkondades. Need väikesed taimed on erinevatesse kultuurilistesse tähendustesse ja traditsioonidesse põimitud. Põõsaid kasutatakse ka tavaliselt maastikukujunduses. Põõsad aitavad luua maastikulisi osi ning värvi ja elu elupaiku. Need taimed pakuvad lisaks sellele ka varju ja kaitset erinevate ilmastikuolude eest.

Eestis on palju põõsaid, millised aga on kõige levinumad?

Kõige populaarsemad põõsad Eestis

Üks populaarsemaid põõsaid Eesti looduses on pärnaleht. See põõsas kasvab tavaliselt 2-4 meetri kõrguseks ning selle puit on tugev ja vastupidav. Pärnalehte kasutatakse tihti tarbekaupades, sest tema puitu on üsna kerge töödelda.

Järgmine põõsas, mis on Eestis üsna levinud, on hobuskastan. See põõsas on pärit Lääne-Aasiast ning kasvab kuni 25 meetri kõrguseks. See põõsas ei ole just kõige populaarsem, kuid sellel on siiski palju kasulikke omadusi. Hobuskastani lehti ja koort kasutatakse ravimite ja salvide valmistamiseks.

Järgmine põõsas, mis on Eesti looduses tavaline, on punane pihlakas. See põõsas on laialt levinud kogu Euroopas ning võib kasvada kuni 8-10 meetri kõrguseks. Punast pihlakat kasutatakse laialdaselt marmelaadide ja geelide valmistamiseks.

Kolkwitzia on elegantne põõsas, mida leidub suuremates koduaedades ning parkides üle Eesti. See põõsas on pärit Hiinast ja sai oma nime saksa botaaniku Richard Kolkwitz’i järgi.

Terve hulk Lisapõõsaid Eestimaal

Loomulikult on neid põõsaid, mida siinkohal mainida ei jõudnud, veelgi rohkem. Aga loodetavasti saab sellest artiklist aru, et meil on palju erinevaid põõsaid ja neid kohata võib peaaegu kõikjal.

Seega oli see väike ülevaade sellest, millised põõsad on Eestis kõige levinumad. Tutvustasime mõnda neist, kusjuures on nende põõsaste hulgas nii mitmeid rahvusvaheliselt tuntud kui ka kodumaiseid sorte. Kui olete põõsaste armastaja, siis on Eesti riik looduslike põõsaste poolest rikkalik ja huvitav.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Eesti looduses leidub väga palju erinevaid põõsaid, mida võib leida kõikjal üle riigi. Palju põõsaid on tänapäeval levinud ka koduaedades ja aianduskeskustes, nii et uuri kindlasti lähemalt ja vaata, millised põõsad võiksid Sulle sobilikud olla.