Nullkulu

Nullkulu

kus on aino pervik sündinud?

Kus On Aino Pervik Sündinud: Eesti Tuntuima Lastekirjaniku Elulugu

Aino Pervik on üks Eesti armastatumaid autoreid, kellest on saanud lastekirjanduse sümbol. Tema raamatud on inspireerinud paljusid ja pakuvad lõbusaid ja harivaid lugemiselamusi. Aino Pervik on kirjutanud üle kümne lasteraamatu ja lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi eesti keele ja kirjanduse erialal.

Kuigi Aino Perviku teosed on saavutanud suure populaarsuse, on tema elulugu siiski õrnalt hämar ning selle kohta on avaldatud vähe teavet. Paljud inimesed võivad endalt küsida: kus on Aino Pervik sündinud? Milliseid raskusi ta eluteel kohanud on? Milliste väljakutsetega on ta silmitsi seisnud? Selles artiklis käsitleme Aino Perviku biograafiat ja edusamme lastekirjanduse valdkonnas.

Aino Perviku Elu Esimesed Aastad

Aino Pervik sündis juunil 1932 Tallinnas. Ajalooliste faktide põhjal on teada, et tema vanemad olid Karl Pervik ja Grete Pähn. Karl Pervik oli töötanud kullassepana ja edaspidi asus ta tööle disainerina kaubanduskooperatiivis. Grete Pähn oli töötanud samuti iluteenindajana ning pidanud ka apteeki. Pärast tema sündi kolis pere Lasnamäele ning Aino sündimise hetkel oli ta esimene laps perekonnas.

Ühel päeval tuli Aino vanavanematelt kingituseks elevant, mis sai tema lemmikloomaks. Aino alustas kooliteed Tallinna Kesklinna Koolis, kus õppis põhikooli ja venekeelse gümnaasiumiosakonna. Tal oli õnn kasvada üles kahe venna – Peetri ja Andrest – keskkonnas, mis soodustas tema loovust ja kujunes noore Aino käsitöö jaoks armastatud ajaveetmise vormiks.

Aino Perviku Tee Lastekirjanduse Vallas

Aino Pervik oli aktiivne kirjanduse huvi väljakujunemisel alates varasest lapsepõlvest. Tema kodus oli alati raamatuid, mis innustasid teda ise kirjutama. Ta tunnistas, et kirjutamine saadab teda kogu tema elu jooksul, mõistagi tuli ta sellesse tegevusse pisitasa sisse. Aino Pervik töötas aastatel 1955-1965 raamatukogus ning sel ajal õppis ta tundma Eesti lastekirjandust.

Saades jätkuvalt inspiratsiooni lapsepõlvest ja tema endaga toimunud sündmustest, kirjutas Aino Pervik oma esimese lasteraamatu “Sipsik” 1962. aastal. “Sipsik” räägib sõbralikust nukust, kes tuleb elama perre ning intrigeerivalt on Sipsik inspireeritud ühest Eesti muistendist. Raamat oli koheselt populaarne ja kohe järjekorda kirjutamist paluti.

Aastatel 1962-2014 lõi Aino Pervik lasteraamatuid lapsepõlvest inspireeritud tegelastega, kes õpetavad lastele väärtusi nagu kindlus, rõõmsameelsus ja heatahtlikkus. Tema teoste peategelased on tihtipeale inimlikud loomad nagu kassid ning linnud, kes kõnelevad ja osalevad seiklustes koos lastega. Need raamatud muutusid kiiresti populaarseks nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, võites mitmeid auhindu.

Aino Perviku Perekondlik Elu

Aino Pervik oli abielus trammijuhi ja poeedi Paul-Eerik Rummo’ga, kellega tal oli kaks last – Rain ja Anni. Rummo ja Pervik läksid lahku 1982. aastal ning Pervik avastas lõpuks uuesti oma lapsepõlvearmastuse Ants Vaarman’i, kes oli edukalt toime tulnud insuldiga. Kui nad oli 65-aastaseks saamas, abiellusid nad Eesti juhtiva kirjaniku ja tema abikaasa sirgišahhi Zahari Zegelman’i koolkonnas.

Aino Pervik: Kokkuvõte

Aino Perviku elu on täis põnevaid seiklusi, keerulisi suhteid ja loomingut, mis on muutnud lastekirjandust kogu Eestis. Kuigi tema loomeprotsessi kohta teatakse vähe, on tema raamatud süvendanud paljude laste armastust lugemise vastu ning pakkunud lõbusaid ja harivaid lugemiselamusi. Aino Pervik õpetab meile järjepidevust, kirge ja sihikindlust – see on käsk meie tuleviku kohta.