Nullkulu

Nullkulu

kui palju lasteraamatuid on aino pervik kirjutanud?

Kui palju lasteraamatuid on Aino Pervik kirjutanud?

Aino Pervik on üks Eesti armastatumaid lastekirjanikke, sest ta on kirjutanud palju raamatuid, mis on leidnud tee paljude laste südametesse. Kui palju raamatuid ta aga kokku on kirjutanud ja millised on need raamatud? Sellele küsimusele vastame selles artiklis.

Kokku on Aino Pervik kirjutanud üle 50 lasteraamatu, millest paljud on tõlgitud ka teistesse keeltesse. See teeb temast ühe produktiivseima lastekirjaniku Eestis. Enim tuntust on saavutanud raamatud nagu “Väike öökull”, “Kunksmoor”, “Jälle kodus” ja “Kolm päkapikku”.

Aino Pervik sündis 1932. aastal Tartus ning lõpetas 1950. aastal Tartu Keskkooli. Hiljem õppis ta Tartu Riikliku Ülikooli filoloogia teaduskonnas ning töötas mitmetes ametites, sealhulgas ajakirjanikuna ja kirjandusmuuseumi teadurina. Kirjanikuks sai ta suhteliselt hilja, alles 1970-ndate aastate keskel.

Perviku raamatud on leidnud koha nii laste südametes kui ka täiskasvanute seas ning neid on peetud ülemaailmseks klassikaks. Tema raamatutes leidub sageli filosoofilisi mõtisklusi, ent need ei ole kirjutatud liiga keeruliselt, et lugejad saaksid neist aru juba nooruses.

Enamus Aino Perviku raamatutest on lühemad lugemikud, mis on sobilikud lastele, kes õpivad lugema. Temaatiliselt on need seotud tavaliselt lapse igapäevaeluga ning räägivad sellistest teemadest nagu kool, sõprus ning perekonna tähtsus.

Perviku raamatud on kirjutatud lihtsas keeles, kuid sellegipoolest puuduvad neist sõnumid. Tema raamatutes leidub palju sügavaid mõtteid ning filosoofiat. Kirjanik ei karda esitada tabuteemasid ning vapustada traditsioonilisi tõekspidamisi, kuid teeb seda alati õrnalt ja armastavalt.

Aino Pervik on võitnud palju auhindu ja tunnustusi oma kirjanduspanuse eest. Tema raamatud on saanud Eesti Lastekirjanduse Keskuse aastaauhindu ning neid on tõlgitud ka teistesse keeltesse. Perviku loodud tegelased on muutunud paljude laste ja täiskasvanute lemmikuks, näiteks Kunksmoor ja Väike öökull.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Aino Pervik on üks armastatumaid ja produktiivsemaid lastekirjanikke Eestis. Tema raamatud on leidnud tee paljude laste ja täiskasvanute südametesse ning on kahtlemata Eesti lastekirjanduse klassika. Tema kirjutamisstiil on lihtne ja filosoofiline ning ta ei karda tabuteemasid esitada.