Nullkulu

Nullkulu

kus filmiti viimne reliikvia?

Kus filmiti Viimne reliikvia?

Viimne Reliikvia on Eesti filmidest erakordselt tuntud ja armastatud. Selles filmis on palju romantikat, draamat ja seiklusi. Kuid kus see film tegelikult filmiti? Selles artiklis uurime filmivõtetega seotud asukohti.

Aeg ja koht

Eesti film Viimne Reliikvia sai valmis aastal 1969. Seda filmiti suures osas Tallinnas ja selle ümbruses, kuid filmivõtteid tehti ka mujal.

Algusstseen

Filmi algusstseenis purjetab kaunitar Lilli (Ingrid Boulting) Tallinna Lennusadama juures asuval sadamalal. Hiljem kuuleme, et ta soovib reisida pühale maale. See stseen filmiti Tallinna Lennusadamas.

Stseenid Toompeal

Filmi ajaloolisi stseene filmiti ka Toompea lossis, kus asub Eesti valitsuse hoonete kompleks. Filmi ühes peamises stseenis lõhub peategelane Gabriel (Juhan Viiding) Toompeal klaase ja katuseid. See stseen filmiti täpsemalt Tornide väljaku piirkonnas.

Järva-Jaani kirik

Erinevad järve- ja metsamaastikud, mida filmis näeme, võivad asuda kusagil Eestis. Kuid Järva-Jaani kirikut kasutati sellest ajast inspiratsiooniks. Filmis esinev Järva-Jaani kiriku stseen filmiti tegelikult aga Tallinna Jaani kirikus.

Muud filmistseenideks valitud kohad

Viimne Reliikvia filmivõtted toimusid ka mujal. Näiteks filmiti palju stseene Võru Suveteatris. Võru Suveteater asub Võru maakonnas ja on tuntud oma huvitavate etenduste poolest. Teatrimaja stseenid filmiti Spithami kalandushooldekeskuses, mis asub põhjarannikul.

Film ei piirdunud ainult Eesti piiridega. Filmi ajaloolised stseenid filmiti Läti Kuldīgas, mis on kuulus oma ajaloolise arhitektuuri poolest. Kaasatud olid ka Lõuna-Prantsusmaa keskaegsed linnad Avignon ja Arles.

Kokkuvõtteks

Viimne Reliikvia on Eesti filmide klassika kild. Film pakub võimalust uurida Eesti ajalugu läbi seikluste ja romantika. Kuigi filmis mainitavad kohad asuvad erinevates kohtades, pakub see võimalust uurida nende helget ajalugu ja uurida Eesti ilu.

Viimane Reliikvia salvestuskohtade lühikirjeldused:

Algusstseen – Tallinna lennujaam
Stseenid Toompeal – Tornide väljak ja Toompea loss
Järva-Jaani kirik – Tallinna Jaani kirik
Võru suveteater – Spithami kalandushooldekeskus, Võru maakond
Filmiti ka mujal, sealhulgas Läti Kuldīgas, Lõuna-Prantsusmaal Avignonis ja Arlesis.