Nullkulu

Nullkulu

kus filmiti hukkunud alpinisti hotell?

Kus filmiti hukkunud alpinisti hotell?

Hukkunud alpinisti hotell on ainulaadne film, mis põhineb teatelugu Vladimir Kuznetsovi 1973. aasta tragöödiast. Filmi tegevus toimub Tšehoslovakkias kõrgel mägipiirkonnas, kus aastal 1965 hukkusid neli nõukogude alpinisti.

Selle kohutava sündmuse jäädvustamiseks oli vaja luua sobiv keskkond, ja nii valiti “Hukkunud alpinisti hotell” filmimiseks Tšehhi Vabariigis Krkonoše mäestiku tipus asuv hotell. Filmis olevad kaadrid on võetud tegelikus hotellis, mida enam ei eksisteeri.

Filmi võtted olid keerulised, kuna mägilood ustes võtted tundusid läbi kevadise lumeunamisega võimatu ettevõtmine. Lisaks riskis osa võttegrupi liikmeist kukkumisega kõrguselt.

Kui film sai valmis, tõusis see kiiresti kuulsaks. Kuid kas teadsid, et filmi võtted tehti seitsmendal katsetusel? Esimesed kuus katsetust olid kõik ebaõnnestunud.

Lühidalt öeldes oli filmimine keeruline ettevõtmine, mis kasvas välja traagilisest loost, kuid lõpuks tõi see kinoekraanile kõnekalt taaslavastuse sellest, mis tegelikult toimus kõrgetel mäetippudel.

Kokkuvõtteks võib öelda, et “Kus filmiti hukkunud alpinisti hotell” on film, mis jääb meie südamesse, kuid see ei oleks olnud võimalik, kui poleks leitud sobivat keskkonda filmimiseks ning oskuslikke filmitegijaid, kes suutsid selle keerulise projekti ellu viia.