Nullkulu

Nullkulu

kus asub eesti vabaõhumuuseum?

Kus asub Eesti vabaõhumuuseum?

Eesti vabaõhumuuseum on Eesti üks populaarsemaid turismiobjekte, mis on tuntud oma ainulaadse arhitektuuri, näituste ja atraktsioonide poolest. Kuid paljud turistid ja isegi kohalikud elanikud ei tea täpselt, kus asub see imeline muuseum. Selles artiklis saame küsimusele vastuse anda ja anda kõik vajaliku teabe Eesti vabaõhumuuseumi kohta.

Eesti vabaõhumuuseum asub Tallinna linnast vaid 7 kilomeetri kaugusel, Rocca al Mare piirkonnas. See on ala, mis on täis ajaloolistest hoonetest ja paikneb mere kaldal, pakkudes külastajatele võimaluse ujuda ja nautida merevaadet pärast muuseumis ringi liikumist. Muuseum ise hõlmab üle 70 hektari maad, seal on umbes 80 erinevat hoonet, kus on esitatud erinevad Eesti kultuurid, traditsioonid ja eluviisid läbi erinevatel aastakümnetel.

Kuidas Eesti vabaõhumuuseumi külastada?

Esiteks on oluline teada, millal Eesti vabaõhumuuseum avatud on. Talvel on muuseum suletud detsembri keskpaigast kuni veebruarini, kuid muidu on see avatud aastaringselt. Muuseumi tavalised töötunnid on 10.00–17.00, kuid suvel on kauem lahti, kuni 20.00. Muuseumisisene piletihind sõltub hooajast ja paketist, mille külastaja soovib valid, kuid täiskasvanutele on hind alates 20 eurost. Lastele on suvel sissepääs mõnikord tasuta. Leiate kõige värskema info muuseumitundidest, üritustest ja hindadest Eesti vabaõhumuuseumi ametlikult veebisaidilt.

Mida leida Eesti vabaõhumuuseumist?

Eesti vabaõhumuuseumil on nii palju vaatamisväärsusi, et see võiks külastajaid vaimustada terve päeva või isegi rohkem. Üks populaarsemaid kohti on kindlasti Talurahvamuuseum, kus näete traditsioonilisi talumaju erinevatest piirkondadest Eestis, mis annab selge pildi, kuidas inimesed vanasti elasid, kuidas neil oli köök, magamistuba ja mis tööriistadega nad igapäevaselt tegutsesid. Kui olete juhuslikult kaasaval päeval Eesti vabaõhumuuseumis, saate nautida rahvatantsu- ja lauluüritusi, virtuaalekskursioone, erinevaid näitusi ja töötube.

Kuid see pole veel kõik, mida Eesti vabaõhumuuseum pakub. Külalistel on võimalus külastada tikkimismaja, kus saate näha seda käsitööd ja isegi ise proovida. Muuseumis on ka võimalus leida erinevaid töötubasid ja koolitusi, mis hõlmavad erinevaid käsitöö- ja kunstivorme. Paljud külastajad naudivad ka lihtsalt jalutamist ja pargi ilu avastamist omaette, sest Rocca al Mare on tuntud oma maaliliste vaadete poolest. Eesti vabaõhumuuseum on üks selline paik, kuhu tasub reisida kogu perega, et avastada Eesti ajaloo pidepunkte ja tutvuda meie kultuuritraditsioonidega.

Kokkuvõttes Eesti vabaõhumuuseum on koht, kus saab nautida Eesti ajaloo erinevaid omadusi ja tuua endale selgem arusaam Eesti kultuuripärandist. Odav hind, avatud aeg ja mugav asukoht muudavad selle külastamise veelgi kättesaadavamaks. Kui planeerite reisi Tallinna, siis külastage kindlasti ka Eesti vabaõhumuuseumi!