Nullkulu

Nullkulu

kus asub eesti spordimuuseum?

Kus asub Eesti spordimuuseum?

Spordimuuseumi külastus on võtnud muuseumiajaloos üha suurema koha ning inimesed tunnevad üha rohkem huvi selle vastu, kus asuvad erinevad spordimuuseumid. Üks selline spordimuuseum on Eesti spordimuuseum, mis asub Tartus ülikooli peahoone vasakul küljel, otse Pirogovi platsi vastas. See on Eesti parim spordimuuseum, mis pakub võimalust tutvuda Eesti spordi ajaloo ning kultuuripärandiga.

Eesti spordimuuseumi ajalugu

Eesti spordimuuseum loodi 1963. aastal ja see asutas Eesti Vabariigi Valitsus, mille eesmärk oli korraldada spordiajaloo alaste teadmiste kogumist, uurimist ning säilitamist. Muuseumi rajamise eestvedajaks oli ajaloolane ja spordihuviline Karl Masing. Esimene püsinäitus avati Tartus 1974. aastal, mil näitusele pandi välja spordialaseid esemeid ja fotomaterjali Eesti spordiloost.

Eesti spordimuuseum on täna Tartu Ülikooli muuseumide struktuuri üks osa ja see on Eesti ainus spordiajalugu tutvustav muuseum. Muuseumis on üle 57 000 eseme, mille kogumine on toimunud läbi aastakümnete ning see kajastab Eesti spordi ajalugu alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani.

Muuseumi püsinäitus on pälvinud hinnanguid spordipubliku ja –ajakirjanike poolt ning on tihti nii Eesti kui ka rahvusvaheliste spordivõistluste korraldamise juures osutunud kohaks, kust ammutada inspiratsiooni ja mälestusi.

Kus asub Eesti spordimuuseum?

Nagu mainitud, asub Eesti spordimuuseum Tartus, Pirogovi platsi kõrval aadressil Rüütli Tegemist on 1913. aastal ehitatud ajaloolise hoonega, mille restaureerimine on muuseumi enda poolt läbi viidud. Seepärast pole muuseumi külastamine vaid sportiajaloost huvitatud inimeste jaoks ahvatlev, vaid ka kultuurihuvi pakkuv.

Eesti spordimuuseumi struktuur ja eksponaadid

Eesti spordimuuseum koosneb kolmest erinevast püsinäitusest, kuhu on kogutud spordi ajalugu erinevatest aspektidest vaadatuna. Nii on võimalik tutvuda Eesti spordilooga, tippsportlaste karjäärilaadsete tippmomentidega kui ka spordi tulevikuga seotud aspektidega.

Muuseumis on väljapanek ka spordirõivastest, medalitest, karikatest, pastakatest kuni hobuseraudadeni. Üks populaarsemaid eksponaate on ansambli Cliff Richard & The Shadows laulja Hank Marvin autentsed kitarrid.

Muuseumi külastades on võimalik mitte ainult juhtuda unustusse tugitoolilaua taga istudes või sukelduda peegelduste maailma vette hüpates, vaid ka ühendada külastus mitmete teiste huvitavate tegevustega, mis Tartus asuvad.

Muuseumi külastus ja huvitav fakt

Külastamiseks on muuseum avatud nii argipäevadel, kui ka nädalavahetustel kell 11-18, välja arvatud vastlapäeval, jõuluajal ning muuseumi hooldustööde ajal.

Lisaks on muuseumi külastus hariduslik ja huvitav ka lastele. Lastele on muuseumis välja pandud üsna suur hulk eksponaate, mis räägivad spordilosbekohtadest ja -kultuurist ning võimaldavad neil ennast lahti rääkida ka võimlemisruumidest.

Kokkuvõtvalt võttes on Eesti spordimuuseum sobiv koht neile, kes on huvitatud Eesti spordiloost, kultuuripärandist, esemete ajaloost ja muust sarnasest, one see ka mõistlik kohavalemagusad või pikniku sisseo llojamiseks.

Järeldus

Oma uuenenud kogu ja kolme erineva püsinäitusega on Eesti spordimuuseum kindlasti koht, mida tuleb külastada kõigil, kellel on huvi spordilooga ja kultuuripärandiga tutvumise vastu. Muuseumis avaneb ainulaadne võimalus rikastada oma teadmisi Eesti spordiajaloost ning kogeda spordihuvilise ehedust. Eesti spordimuuseum on väärt koht, mida julgeme julgelt soovitada ka suurematele spordihuvilistele ja ajalood ja kultuurihuvilistele.