Nullkulu

Nullkulu

kus asub eesti ajaloomuuseum?

Kus asub Eesti Ajaloomuuseum?

Eesti on rikas ajaloo poolest, millel on pikk ja huvitav minevik. Eesti Ajaloomuuseum pakub võimalust tõesti kogeda Eesti ajalugu. Käesolevas artiklis tutvustame teile Eesti Ajaloomuuseumi, räägime, mida näidata, millised on näitused, eripakkumised ning kuidas kohale jõuda.

Eesti Ajaloomuuseum asub Tallinna Vanalinnas, aadressil Pikk tn 17. Muuseum tegutseb endises Rahvuslikus Ajaloomuuseumis, mis on kultuurimälestisena registreeritud juba aastast 1997. Muuseum koosneb erinevatest muuseumiosakondadest, mis asuvad erinevates hoonetes. Eesti Ajaloomuuseumis näitab Eesti Ajaloo muuseum kogu mitmekesisust, mis kajastab Eesti ajaloo erinevaid perioode: eelajalugu, kesk- ja uusaeg, Vabadussõda, Teine maailmasõda ja sellele järgnenud okupatsioon.

Muuseumi peamised näitused

Eesti Ajaloomuuseumi peanäitus on “Mina. Maailm. Mets. Eesti Ajaloo suurnäitus”. Paljude vahendite abil saate uurida Eesti ajalugu alates muinasaegadest kuni tänapäevani. Eesti Ajaloomuuseumis on ka püsinäitused, mis näitavad Eesti ajaloo erinevaid perioode. Näiteks ”KGB vangistatud Eesti“ jutustab Eesti ajaloost nõukogude perioodi ajal selle kõige pimedamal ning inimvaenulikumal ajal. Samuti on võimalik tutvuda “Kohtu ees. Head ja kurjad lood“ ekspositsiooniga, kus on erinevad kriminaalõigusega seotud näitused.

Eesti Ajaloomuuseumi näitused on ainulaadsed, sest need annavad kõigile võimaluse vaadata Eesti ajalugu praktilisel ja huvitaval viisil. Muuseum pakub ka perekülastusi, kus lapsed saavad oma kätega ajalugu õppida ja uurida. Lastele on muuseumikohtades palju interaktiivseid tegevusi, mis muudavad kogemuse lõbusaks ja harivaks.

Eripakkumised

Eesti Ajaloomuuseum pakub erinevaid eripakkumisi, mis võimaldavad kogeda muuseumi veel paremini. Näitena võib tuua suvehooaja programmid, mis hõlmavad ekskursioone, konverentse ja ebatavalisi üritusi. Suvel on tavaline teha ekskursioone Eesti Ajaloomuuseumis, kus juhendajad räägivad erinevaid legende ja lugusid Eesti ajaloost.

Oluline on mainida ka muuseumi ööprogrammi “Öö Muuseumis“, mis toimub igal aastal oktoobris. Muuseumirolle kandes viivad külastajad läbi kogu muuseumi ning räägivad erinevaid legende ja lugusid Eesti ajaloost.

Kohale jõudmine ja piletihinnad

Eesti Ajaloomuuseumisse saate kõige paremini jõuda ühistranspordiga. Kõige lähemal asuvad trammipeatused “Linnahall” ja “Mere puiestee”. Samuti saab muuseumisse lihtsalt jalutada Vanalinnast, mis on põnev ka jalgsi avastada.

Eesti Ajaloomuuseumi piletiga saab külastada kõiki näitusi. Piletid pannakse müüki kohapeal ja hinna saate teada muuseumi veebisaidilt. Samuti on olemas erihinnaga piletid lastele, üliõpilastele, sotsiaaltoetust saavatele inimestele ja pensionäridele.

Kokkuvõte

Eesti Ajaloomuuseum on koht, kus leidub mõtteainet kõigile, kes on huvitatud Eesti ajaloost. Muuseum pakub erinevaid näituseid, interaktiivseid tegevusi, ekskursioone ja palju muud. Eesti Ajaloomuuseumi asukoht on suurepärane ning kergesti leitav. Seetõttu on muuseum kohustuslik koht kõigile, kes soovivad sukelduda Eesti ajalukku ning kogeda ajalugu praktilisel ja huvitaval viisil.