Nullkulu

Nullkulu

kuidas valmistuda maratoniks?

Kuidas valmistuda maratoniks?

Maraton, See on võitlus iseendaga meie kehas ja meeles. See on hull võistlus, kus pead jooksma pikki vahemaid, pidades samal ajal silmas oma keha ja vaimu tervist. Sellepärast on maratoni etteteadmistega valmistumine äärmiselt oluline. Allpool kajastame samm-sammult juhiseid, kuidas tõhusalt valmistuda maratoniks.

Alusta treeningutega varakult

Varajane ettevalmistus on kõige olulisem, sest maratoni jaoks valmistumiseks läheb aega ja kannatlikkust. Ideaalis peaks hakkama treenima umbes kuus kuud enne jooksu, alustades esimesest päevast järk-järgult.

Valige sobiv jalanõud

Maratoniks valmistumine võib olla karmim, kui jalatsid, mida kannad, pole sobivad. Vali seega kvaliteetne jalanõud, mis sobib spetsiaalselt maratoni jooksuks. Kui sul on juba eelnevalt kogenud teatud jalatsitüüpe, siis vali need. Vali kindlasti mugavad jalatsid, et vähendada vigastuste tõenäosust.

Arendage oma vastupidavust

Maratoniks valmistumine on pikaajaline protsess. Seepärast on äärmiselt oluline arendada oma vastupidavust, et katta terve maratoni vahemaa. Proovi lisada oma treeningutesse pikemaid jookse, et valmistada oma keha ja vaimu vastupidavuseks. Igal nädalal tõsta pikema jooksu kaugust, samuti võid tõsta ka jooksu kestvusaega.

Ära unusta tugevdatada lihaseid

Selleks, et keha oleks võimeline vastu võtma pidevat koormust, mis on osa maratoniks ettevalmistamisest, on äärmiselt oluline treenida oma lihaseid. Maratoniks valmistudes peab fookus olema nii jalgadel kui ka kesk- ja ülakehal. Lisa oma treeningutesse need harjutused, mis tugevdavad kõhulihaseid, tuharaid ja rindkere piirkonda.

Joo piisavalt vett

Piisavalt vee joomine on jooksuajal äärmiselt oluline. Maratoniks ette valmistaumisel on vee joomine veelgi olulisem. Maratoniks jooksuks tuleks võtta vähemalt 2 liitrit vett päevas. See aitab aidata soojenduse ajal, jooksu ajal ja ka hiljem.

Tarbi tervislikku toitu

Toit tarbimine on teine aspekt, mis on maratoniks valmistumisel oluline. Tarbi valke, süsivesikuid, rasvu ja vitamiine ja mineraalaineid rikkaid toite. Kuid vältige rämpstoitu ja suhkrurikast toitu, kuna see võib põhjustada seedetrakti probleeme.

Ole kindel oma jooksutehnika osas

On äärmiselt oluline, et jooksutehnika oleks korrektne. Hinga ühtlaselt ja hoia rühti. Proovi nii vähe kui võimalik vaeva näha, sest liigne pingutus võib põhjustada esialgset väsimust.

Registreeru maratoniks varakult

Kui oled mõelnud osaleda mõnel maratonil, siis registreeru selleks varakult. See võimaldab sul planeerida oma treeningud ja maratoniks valmistumise ettevalmistused, ilma et peaksid tegema kiireid otsuseid.

Ole motiveeritud

Maratoni ettevalmistus võib olla kurnav ja vahel võib puudu tunduda motivatsioonist. Oluline on end motiveerida ning meeles pidada, et treening tasub end ära ning ka parima koolituse ja valmistumise korral võivad ette tulla ootamatud asjad, mistõttu pead olema valmis ka muutusteks.

Kokkuvõte

Maratoniks ette valmistumine vajab palju kannatlikkust, eesmärgipärandust ja planeerimist. Seega, kui soovid valmistuda maratoniks, siis vali kvaliteetsed jalanõud, suurenda aeglaselt treeningutahtlust, tugevda oma keha ja tarbi tervislikku toitu. Veelgi enam, ole kindel, motiveeritud ning leia oma isiklik rütmi oskuslikult koos toetavate kaaslastega. Kui teed need sammud, oled valmis edukaks maratoniks!