Nullkulu

Nullkulu

kuidas treenida maratoniks?

Kuidas treenida maratoniks – Kõik, mida vajad teada

Maraton on üks maailma kõige ikoonilisemaid võistlusi, mida enamik inimesi võib-olla kunagi ei jookse. Sellest hoolimata on kümneid tuhandeid inimesi üle maailma, kes armastavad seda distantsi ja võtavad selle väljakutse vastu. Maratoni läbimine nõuab nii füüsilist kui ka vaimset tugevust, aga ka pühendumist ning järjepidevust. Selles artiklis räägime täpsemalt sellest, kuidas treenida maratoniks.

Miks joosta maraton?

Enne kui me hakkame rääkima sellest, kuidas treenida maratoniks, on oluline teada, miks inimesed üldse joostavad maratoni. Maratonile väljakutse vastu võtmine ei ole ainult füüsiline väljakutse, vaid see võib olla ka vaimne tõuge. Paljude inimeste jaoks on maraton üks viis eneseületamiseks ja enesekindluse tõstmiseks. Samuti on maraton tervisele kasulik, kuna see parandab südame-veresoonkonna tervist, alandab kolesterooli ja on tõhus lõõgastav vorm.

Treeningut alustades

Enne kui otsustate treenida maratoniks, peate hoolikalt kaaluma, kas olete selleks valmis. Maratonile treenimine nõuab järjepidevust ja pühendumist, kuna treeningformat ei ole üleöö muutunud. Enne kui alustate treenimist, rääkige oma arstiga oma tervislikust seisundist ja küsige nõu, milline oleks parim treeningplaani koostamise viis. Lisaks peaksite arvestama ka oma elustiili, kibekiire elurütmi ja vajadusega võidelda stressi vastu.

Kuidas alustada treenimist?

Kui olete arutanud oma arstiga oma tervise olukorda ja saanud tema antud soovitused, on aeg minna maratoni jaoks treenima. Kui te pole varem pikki distantse jooksnud, alustage jooksuga enne maratoni kauguse jooksmist. Kuna maraton tähendab 42,195 km jooksu, on oluline alustada väikestest sammudest ja järk-järgult tõsta vahemaid. Alustage kergejõustikuga, soojendage enne jooksmist 5-10 minutit, seejärel jookse lühikest vahemaad, suurendades järk-järgult oma etappide pikkusi ja distantsi.

Kuidas planeerida oma treeningut?

Kui olete läbinud oma esimese maratoni ja valite treeningplaani, peate planeerima piisavalt aega treenimiseks. Maratoni treenimine võtab tavaliselt vähemalt 16 nädalat, mis annab teile aega, et suurendada oma distantsi, parandada jõudu ja vastupidavust ning enesetunnet. Treeningplaani osaks võivad olla pikaajalised jooksud, vahetus, tempo- ja intervalltreeningud ning jooksutreeningud.

Mida süüa maratoni treeningul?

Kui olete alustanud maratonile treenimist, peate oma menüü uuesti läbi mõtlema. Tervislike valkude, süsivesikute ja rasvade tasakaalustamine aitab teil säilitada energiat, parandada vastupidavust ja tõsta jõudlust. Suurendage oma valguannuste osakaalu, lisage küllastumata rasvu nagu avokaadod, kreeka pähklid ja kaerahelbed ning sööge rohkelt puu- ja köögivilju. Samuti on otsene ja vältimatu vajadus jälgida oma kalorite tarbimist, et hoida oma kehatemperatuuri normaalsena ning süsivesikud ja valgud aitavad lihaste taastumisel.

Lõppsõna

Maratonile treenimine nõuab järjepidevust, pühendumist ja distsipliini. Alustage väikeste sammudega, planeerige oma treeningut, sööge tervislikult ja ärge unustage oma keha kuulata. Olge valmis eneseületuseks, enesekindluse tõstmiseks ja parandage oma südame tervist. Kõige tähtsam on lubada endale aega ja mitte minna üle oma piiride.

Kokkuvõte

• Maratonile treenimine nõuab järjepidevust ja pühendumist.

• Maratonile treenimine võtab aega vähemalt 16 nädalat.

• Alustage väikeste sammudega, planeerige oma treeningut, sööge tervislikult ja ärge unustage oma keha kuulata.

• Maratonile treeningplaani osaks võivad olla pikad jooksud, vahetus-, tempo- ja intervallitreeningud ning jooksutreeningud.

• Tervislike valkude, süsivesikute ning rasvade tasakaalustamine aitab teil säilitada energiat, parandada vastupidavust ja tõsta jõudlust.