Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida telerit?

Kuidas valida telerit – nõuanded, mida peaksid teadma

Teie kodus on telekas muutunud mitte ainult meelelahutusseadmeks, vaid ka perekonna elutoa keskpunktiks ning koosolekutele vajalikuks seadmeks. Arvestades selle tähtsust, on oluline valida õige teler. See võib aga olla keeruline ülesanne, kuna turul on lai valik erinevaid tüüpe, suuruseid ja hindu. Selles artiklis anname nõuandeid selle kohta, kuidas valida oma vajadustele sobiv teler.

Esimene asi, mida tuleks arvestada, on teleri suurus. Tavaliselt sõltub see seadmestiku asukohast, kus teler hakkab asuma. Kui te ei tea, millist suurust valida, siis võite kasutada reeglit “suumi kaugus telerist 2,5 korda”. Näiteks, kui teie teleri asukoht on 3 meetrit kaugusel, siis peaks teleri diagonaal olema 48 tolli. Kuid see ei ole alati parim meetod, sest teie eelistused erinevad teistest. Näiteks on mõne inimese jaoks suurema pildi saamine tähtis, kuid teised eelistavad väiksemat ja taskukohasemat telerit.

Teine tegur on, millisel eesmärgil telerit kasutatakse. Kui kasutate telerit suurema osa ajast suuremate ürituste vaatamiseks, nagu olümpiamängud ja jalgpallimängud, siis peaks olema oluline piksli suurus. Pikseli suurus peaks olema sedavõrd suur, et pildi kvaliteet oleks hea ka kõrgema zoominguga. Mõned telerid võivad olla võimelised esitama ainult HD-pilte või 4k kaubamärgiga pilte.

Kolmandaks, millist tehnoloogiat kasutatakse. On olemas kolm tüüpi telerit: LCD, OLED ja plasma telerid. LCD-d saab kohandada, et saada parem pilt või selle värvid võivad olla kergelt kahvatud. OLED telerid on tavaliselt kallimad, kuid neil on suurepärane värvide ja tumedusaste. Plasmatelevisioonid on endiselt mõnjutajad, kuid need on tavaliselt pikemad kui LCD-televisioonid.

Neljas, hind on peamine tegur. Hind võib oluliselt erineda sõltuvalt kvaliteedist ja suurusest. Seal on arvukalt kvaliteetseid teleri kaubamärke, mis pakuvad ka erinevaid funktsioone ja hindu. Seega võrrelge hinda ja kvaliteeti enne otsuse langetamist.

Viies, fondivalik on samuti oluline. Kui vaatate telesaateid väiksemas toas, siis oleks parem järgida kõneks peamiseks telerile. Kui aga otsustate investeerida kõlaritesse ja võimsatesse kõlarite süsteemidesse, võetakse teleri helikvaliteet pisut vastuoluliseks. Sellegipoolest võite otsida telerit, mis toetaks kõlarite süsteemi ja pakub kõrgemat helikvaliteeti.

Kokkuvõttes on teleri valimine tõesti keeruline protsess. Kuid kui te pidate meeles ülalpool toodud aspekte, saate langetada otsuse vaid mõne minutiga. Selle all mõtle selle suurust, vaaturti, mitmesuguseid funktsioone ja hindu. On ka oluline tegur, mida peate arvestama fungivõimega, vastasel juhul ei pruugi teler olla toetatud kõikide teie seadmetega. Kokkuvõttes pidage meeles, et õige valik võib muuta teie vaatamiskogemuse paremaks ning märkimisväärseks nädalaõhtul teleüritusi ka teravalt jälgida.