Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida?

Kuidas valida – praktilised nõuanded edukaks valikuks

Kui oled seisnud silmitsi valiku tegemisega, oled kindlasti tundnud muret, kahtlusi ja segadust, mis sellega tihti kaasneb. Olgu see siis uue töökoha leidmine, auto ostmine või hoopis õige kingituse valimine, on oluline langetada õige otsus, et mitte hiljem kahetseda. Selles artiklis jagamegi praktilisi nõuandeid, kuidas valida õigesti ning teha valik, mis rahuldaks sinu vajadusi ja soove.

Mõtle hoolega oma vajadustele ja soovidele

Enne igat valikut on oluline teada, mida sa täpselt otsid ning mida sa sellelt valikult ootad. Kas soovid näiteks osta uut autot endale või kasutada seda ärieesmärkidel? Millised on sinu vajadused – kas soovid suuremat pagasiruumi või madalamat kütusekulu? Pane need kõik kirja ning alles seejärel asu valikut tegema.

Võrdle erinevaid võimalusi

Valikuid on alati mitmeid ning parima tulemuse saamiseks on oluline võrrelda erinevaid variante. Näiteks kui soovid osta uut telefoni, siis vaata erinevaid mudeleid erinevatelt tootjatelt, võrdle nende hindu, tehnilisi näitajaid ja tarvikuid. Niimoodi leiad kindlasti parima sobiva variandi.

Küsi nõu asjatundjatelt

Kui sa pole kindel, millist varianti valida, siis parim variant on küsida nõu asjatundjatelt. Näiteks, kui soovid osta uut autot, siis küsi nõu sõbra käest, kes on autode fanaatik ning päris kindlasti oskab ta sulle nõu anda. Kui aga tahad leida uut tööd, siis pöördu oma ala spetsialisti poole, kes oskab sulle parimaid nõuandeid jagada.

Vaata tagasisidet

Enne kui teed lõpliku otsuse, vaata kindlasti teiste inimeste tagasisidet, kes on juba samal teemal valiku teinud. See annab sulle parema pildi, mida oodata ning vältida võimalikke vigu.

Ära lase emotsioonidel valikut mõjutada

Sageli teeme valikuid emotsioonide järgi, kuid see ei pruugi alati olla õige otsus. Nii võid hiljem tunda kahetsust ning mõelda, et oleksid pidanud midagi teistmoodi tegema. Tee valik mõistusega ning hoia oma emotsioonid kontrolli all.

Ära kiirusta

Kindlasti on valikuid, mis tunduvad kiireloomulised ning vajavad kiiret lahendust, kuid ära sellegipoolest torma otsuse tegemisega. Võta aega, et võrrelda erinevaid variante, küsi nõu ning tee valik alles pärast põhjalikku kaalumist.

Ole valmis muutusteks

Valikuid tehes on oluline mõelda ka tulevikule ning sellele, kuidas see tulevikus sinu elu mõjutab. Valik võib tunduda hetkel hea, kuid hiljem võid jõuda järeldusele, et tegid vale otsuse. Kuid ära lase sellel end heidutada – ole valmis muutusteks ning kohanda end uue situatsiooniga.

Kokkuvõttes võib öelda, et valiku tegemine võib olla keeruline ning tekitada palju küsimusi. Kuid kui sul on selge arusaam oma vajadustest ja soovidest, vajalik info käepärast ning hea nõuanne olemas, siis oled kindlasti õigel teel. Ole valmis kaasnevateks muutusteks ning ära lase emotsioonidel enda valikut mõjutada. Suure tõenäosusega tuleb sinu valik täpselt selline, nagu sa seda soovisid!