Nullkulu

Nullkulu

kuidas valida sülearvutit?

Kuidas valida sülearvutit: Nõuanded ja soovitused

Sülearvuti valimine võib olla keeruline protsess. Turul on palju erinevaid mudeleid ning erinevate hinna- ja kvaliteedikategooriatega arvuteid. Seetõttu on oluline teada, millised on peamised tegurid arvuti valimisel ning mida peaksid arvesse võtma enne lõpliku otsuse tegemist.

Eesmärk

Enne sülearvuti valimist peaksid kaaluma, mida plaanid selle arvutiga teha. Kas vajad seda tööks, meelelahutuseks või lõbuks? Kui plaanid kasutada arvutit tööks, siis võiksid otsida sülearvuteid, mis suudavad käivitada suuremahulisi programme, töötada mitme aknaga ning omada piisavalt salvestusruumi. Meelelahutustarkvara kasutamiseks sobib hästi kiire protsessoriga sülearvuti, millel on hea graafikakaart ja kvaliteetne helisüsteem.

Suurus ja kaal

Sülearvuti suurus ja kaal on samuti olulised tegurid. Kui soovid arvutit, mida saab kaasa võtta, siis võib kaal olla otsustavaks faktoriks. Paljud kergemad sülearvutid on ka õhukesed ja elegantse disainiga, mistõttu on neid lihtne kaasas kanda. Siiski peaksid endale selgeks tegema, kas oled nõus suurema kaalu ja mõnevõrra mugavama klaviatuuri või väiksema kaalu ja kitsama ekraaniga.

Ekraani suurus ja resolutsioon

Ekraani suurus ja resolutsioon on samuti olulised tegurid. Suurem ekraan on tavaliselt parem valik, kui soovid kasutada arvutit palju filmide vaatamiseks või muu meelelahutuse jaoks. Vähemalt Full HD resolutsioon tagab hea pildikvaliteedi. Kõrgema resolutsiooniga arvutid tagavad veelgi parema pildikvaliteedi, kuid võivad olla kallimad.

Operatsioonisüsteem

Operatsioonisüsteem on ka oluline tegur, kuna see määrab, millised tarkvarad saad arvutisse installida. Mõned sülearvutid tulevad Windowsi operatsioonisüsteemiga, samas kui teised tulevad MacOS või Linuxiga. Valiku tegemisel peaksid arvesse võtma oma isiklikke eelistusi, samuti selle, millised programmid ja rakendused sulle kasutamiseks vajalikud on.

Protsessor ja mälu

Protsessor ja mälu on arvuti jõudluse põhifaktorid. Mida kiirem protsessor ja mida rohkem mälu arvutil on, seda paremini saab ta oma tööülesandeid täita. Kui plaanid kasutada raskemaid programme, nagu videoredaktorid või mängud, siis peaksid valima arvuti, millel on vähemalt Intel i5 protsessor ja 8 GB RAM-i. Tavaliseks kodukasutuseks sobivad hästi arvutid, millel on vähemalt Intel i3 protsessor ja 4 GB RAM-i.

Ketas ja SSD

Kõvaketas ja SSD määravad, kui kiiresti saad oma arvuti käivitada ja kui kiiresti saab andmeid salvestada ja lugeda. SSD-d on tavaliselt kallimad, kuid võimaldavad arvutil kiiremini käivituda ja andmeid salvestada. Odavamad arvutid tulevad tavaliselt kõvakettaga.

Akud

Akud on määravad, kui kaua saad arvutit kasutada enne, kui pead selle laadima ühendama. Enamik sülearvutite akusid võimaldavad keskmiselt 5-10 tundi kasutamist, seega peaksid valima arvuti vastavalt oma kasutamisele ja vajadustele.

Hind

Hind on lõpuks ka otsustav tegur arvuti valimisel. Kvaliteetsete arvutite hinnad algavad tavaliselt 700-800 eurost, kuid on ka odavamaid sülearvuteid, mis töötavad tööülesannetega hästi ära.

Kokkuvõte

Sülearvuti valimine võib tunduda raske ja segane, kuid kui arvestad oma vajadusi ja soovitusi, saad lõpliku otsusega rahul olla. Peamised tegurid, mida peaksid kaaluma, on arvuti eesmärk, suurus ja kaal, ekraani suurus ja resolutsioon, operatsioonisüsteem, protsessor ja mälu, kõvaketas ja SSD-d, akud ja hind. Kui arvestad neid tegureid, leiad kindlasti endale sobiva sülearvuti, mis vastab kõigile sinu vajadustele.