Kuidas valida mälukaarti: täielik juhend mälukaartide valimiseks
Mälukaardid on väga olulised seadmed, mis aitavad meil laiendada oma seadmete salvestusvõimalusi. Siiski on turul palju erinevaid mälukaarte, mis võivad muuta õige valiku tegemise keeruliseks. Selles juhendis räägime kõigest, mida vajate, et teha oma mälukaardivalik õigesti.
Mida tuleks mälukaardi valimisel arvestada?
Enne kui otsustate osta ühe või teise mälukaardi, on oluline arvestada järgmiste teguritega:
– Vorming: mälukaardid on saadaval erinevates vormingutes, sealhulgas SD, MicroSD jne. Enne ostmist veenduge, et teie seade toetaks vastava formaadi mälukaarti.
– Kiirus: mida kiirem on mälukaart, seda kiiremini saate andmeid failidele salvestada ja neid seadmest avada. Kiirus määratakse kirjutamiskiiruse ja lugemiskiiruse kaudu.
– Mahutavus: mälukaartidel on erinevad mahutavused ja kui teil on vaja salvestada suures koguses andmeid, võiksite kaaluda suurema mahutavusega mälukaarti. Siiski pidage meeles, et mida suurem on mälukaardi mahutavus, seda kallim see tavaliselt on.
– Mark: oluline on valida usaldusväärne bränd, mis tagab pikaajalise kasutamise.
– Garantii: mälukaardid võivad varem või hiljem rikkuda. Valige kaart, millel on garantii, et vajadusel saate saata selle parandamiseks või asendamiseks tagasi ettevõttesse.
Mälukaardi tüübid
Järgnevalt räägime teile kõige levinumatest mälukaartidest ja nende eripäradest.
SD mälukaardid:
SD (Secure Digital) mälukaardid on üks kõige levinumaid kaarte tänapäeva tehnoloogias. SD kaardid on populaarsed kasutamiseks nutitelefonides, tahvelarvutites, kaamerates, kaamerate lisaseadmetes ja paljudes muudes seadmetes. SD-kaarte on saadaval erinevates kiirustes ja suurustes, mis muudavad need sobivaks paljudeks erinevateks vajadusteks.
MicroSD mälukaardid:
MicroSD kaardid on kompaktsemad versioonid SD-mälukaartidest. Need sobivad ideaalselt kasutamiseks nutitelefonides ja muudes väikestes seadmetes, kuna neid saab paigutada väiksemasse ruumi. Võimalik on kasutada MicroSD kvaliteeti ka adapteri abil, mis võimaldab selle paigaldada SD-kaardi pesasse.
CF mälukaardid:
CF (CompactFlash) kaardid on spetsiaalselt loodud professionaalsetele fotograafidele ja videorežissööridele. Need mälukaardid on üks kiiremaid mälukaarte, mis seal turul saadaval. Kuna CF-kaardi kõrged kiirused võimaldavad fotograafi kiirelt salvestada pilte kõrgel kvaliteedil.
XD mälukaardid:
XD (xD-Picture Card) kaardid on loodud kasutamaks eriti Olympus ja Fujifilm digitaalkaamerasid. XD-kaardid on saadaval erinevates suurustes ja kiirustes, kuid erinevalt teistest mälukaartidest on nende kasutamine enamasti piiratud just nende kahe firma kaameratega.
Milliseid kaarte valida?
Valik sõltub peamiselt teie vajadustest. Kui teie seadmed pakuvad enamasti SD-kaardipesasi, siis valige SD-kaardid. Kui aga kasutate väiksemat seadet, näiteks GoPro kaamerat, siis võiksite valida MicroSD-kaardi. Kui olete professionaalne fotograaf või videorežissöör, on CF-kaart teie jaoks parim variant.
Kuidas valida õiget kiirust
Mälukaardi kiirus sõltub peamiselt sellest, kui kiiresti andmed kaardile kirjutatakse ja sealt loetakse. SD-kaardi puhul määratletakse kiirus ühe kaardi kiirusklasside järgi. Nende kiirusklasside hulka kuuluvad:
– Klass 2: 2 MB / s
– Klass 4: 4 MB / s
– Klass 6: 6 MB / s
– Klass 10: 10 MB / s
Mida suurem on klassinumber suurem kiirus on kaardil. Klass 10 on praegu kõige levinum kiirusklass, kuna see sobib ka tänapäevaste nutifonide, tahvelarvutite ja kaamera jaoks.
MicroSD-kaartide puhul määratletakse kiirus erinevate “UHS” klasside järgi, mis on:
– UHS-I: kuni 104 MB / s
– UHS-II: kuni 312 MB / s
See tähendab, et UHS-I kaartide puhul on 16 kiirusklassi “reklaamitud” või deklareeritud kiiruse järgi, kusjuures UHS-II kaartidel on 32 kiiruseklassi.
Kokkuvõtteks
Mälukaardi ostmine võib olla keeruline ülesanne, kuid nüüd peaksite teadma, mida kaartide valimisel otsida. Arvestage iga seadme konkreetsete vajadustega ning valige kaart nende vajadustele vastavalt. Samuti veenduge, et valite usaldusväärse brändi ja kontrollige alati kaardi kiiruse ja mahutavuse taset. Olles nüüd teadlik, mida otsida mälukaarte valides, võite nüüd teha õige otsuse, mis sobib teie seadmete ja vajadustega.